Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2017.11 hotól vagyok táppénzen...

2017.11 hotól vagyok táppénzen . az elmúlt félévben a fizetésem vegyesen alakult volt hogy 150 ezer ft volt de volt hogy 190?

Figyelt kérdés

hogy fognak nekem táppénzt számolni? a szerződésemben 170 ezer ft bér szerepel de minig változó volt amennyit megkaptam pótlékok és levonások befolyásolták .

150 -190 ezer ft ig mozgott kb .


2017. nov. 21. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Táppénzhez nem jár pótlék, a szerződésben szereplő alap bruttó bér alapján számolják.
2017. nov. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogyis szerződés szerintiből!

A tényleges bér alapján. A táppénzt megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé 180 napot néznek. Ennek tényleges bére lesz az alap. Tehát átlagolnak.

Pont ugyanúgy, mint csednél és gyednél, csak itt nem 70%, hanem 60 vagy 50. Attól függ, mennyi egybefüggő munkaviszonyod van.

2017. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Műszakpótlék, túlórapótlék és még ha volt beleső nagyobb összegű jutalom (nekem volt) is az időszakba még az is beleszámít. Minden beleszámít, ami után vonták neked a 3%-os egészségügyi hozzájárulást. Ezt első kézből tudom, ugyanez a szisztéma állt fenn nálam. Volt olyan hónap ahol 159-et kaptam, de volt olyan, hogy 200-at, vagy a felett. A tp-m végeredménye a 170-es alap fizum nettó értéke lett, tehát megkaptam a tiszta netto fizumat, műszakpótlékok nélkül, ami 170-nél bőven 100 felett van. A CSED-em még ennél is magasabb lett a GYED-em szintén a netto béremmel fog egy szinten lenni.
2017. nov. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen...
2017. nov. 26. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!