Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » NOVEMBER 31 ÉTŐL VAGYOK...

NOVEMBER 31 ÉTŐL VAGYOK TÁPPÉNZEN,29 HETES KISMAMA, tegnap küldük be az első táppézes papirt?

Figyelt kérdés

mikor fogom kapni az első táppénzemet?

most 3 hetit adtunk le akkor csak a3 heti lesz ?? következőért 12.04 én kel menjek azt akor tudom leadni azt mikor kapom meg? nem nagyon értek ehez ,bocs ha kicsit érthetetlen vagyok.illetve meg olyat kérdeznek 02.5 ére vagyok kiirva mikor igényeljem a csedet??hogy minnél hamarabb kaphassam .


2017. nov. 21. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Ugyanakkor kapsz mindent, amikor a fizetésed kapnad, visszamenőleg.


CSED a várható szules napját megelőző 28 naptól igényelhető, de azt sem előre kapod meg.

2017. nov. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tehát akor december elején kapok 3 heti táppénzt és január elején megkapom azt a 2 hetit amia 11 hóból marad. a csedet pedig majd ha baba megszületik??
2017. nov. 21. 08:56
 3/11 anonim ***** válasza:

December elején megkapod a novemberi pénzed, ha novemberben 2 hetet dolgoztál és 2 hetet voltál kórházban akkor 2 heti munkabért és 2 heti táppénzt.


Január elején kapsz 31 napra táppénzt.


Február elején pár napi táppénzt, és kb. 23 nap csedet.

2017. nov. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
értem és akkor kb január közepén adjam be a csed igénylést?
2017. nov. 21. 09:10
 5/11 anonim ***** válasza:
December végén kuldheted mar
2017. nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm .....
2017. nov. 21. 09:21
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem teljesen! Táppénzt nem a hónap elején kapod. Az igénylést követő 2 hét múlva is. Tudom, mert én is 21-én kaptam meg. 2 héttel később.
2017. nov. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Feltéve ha van hokozi utalás...
2017. nov. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
November 31? Ezt gondold át megint...
2017. nov. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy tb kifizető hely-e a munkahelyed, avagy sem. Nálunk az, így én 2 hetente adtam le a papírt és a rá következő nap már utaltak is. Annyi tp-t kapsz, amennyit leigazolsz, én is mindig 3-6 nap lógásban voltam havonta, mert úgy volt ütemezve a terhesgondozó látogatása. Ha nem tb kifizető hely a munkahelyed, attól még kaphatsz hóközi kiutalást, ilyet is láttam már. Egy biztos, ha leadtad a papírt, a munkáltató 5 napon belül köteles továbbítani, és max 21 nap az elbírálási idő, ha megnyugtat csináltass ügyfélkaput, azon keresztül nyomon lehet követni a tb-s ügyeidet.


Ami a GYED-et illeti, visszaszámolsz 28 napot 5-től, lezáratod a tp-t és amilyen gyorsan csak tudod beviszed a munkáltatódnak, mert ennek is 21 nap az elbírálási ideje, ekkor mér csak hónap elején, tehát a februári fizetés napon kapsz pénzt.

2017. nov. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!