Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Dolgozhatok ebben az esetben?

Dolgozhatok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A Boschban dolgoztam az Adeccotol. A Bosch felmondott nekem, az Adecco megmaradt, mint kifizeto hely. Kapom a GYED-et. Most lenne lehetosegem kiegesziteni a fizumat es egy nagyon jo baratnommel dolgozhatnek alkalmi munkavallalokent. Heti 4 nap. Felugyelete a babanak megoldott. Apuka vigyazna ra. Kerdesem, hogy kapom e a GYED-et is emellett? Mert en szerintem az Adecco mar nem munkaltato, hanem kifizeto hely. Azt mondtak, hogyha vissza akarok terni, felveteliznem kell tehat ergo munkanelkuli vagyok.

Koszonom a valaszokat.


2018. jan. 7. 09:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Dolgozhatsz. Akkor is ha megvan még a munkaviszonyod, bár meglepő hogy nem tudod hogy mi van vele. Ha van ügyfélkapud ott meg tudod nézni amúgy.
2018. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy kifizeto hely-e vagy munkaltato ceg. Mert ugy olvastam, hogy gyed alatt abszolut vedelem van, de nekem nem mondhat fel a Bosch mivel leszamoltattak. Es igy, hogy csak az Adecco van - odajarok ugyet intezni, ilyesmi - kereshetek-e masik munkahelyet.
2018. jan. 7. 09:49
 3/13 A kérdező kommentje:
Holnap fogom felhivni oket. Idobeli korlatozas van vagy csak a GYES-nel? Ott ugy tudom, heti 30 ora itt heti 40 oraban lennek.
2018. jan. 7. 09:51
 4/13 anonim ***** válasza:

Az Adecco csak munkaközvetítő. A gyedet passzív jogon kapod, biztosított nem vagy, csak eü szolgáltatásra jogosult (ennek egy következő terhesség esetén sajnos jelentősége van).

Bárhol dolgozhatsz, bármennyit.

2018. jan. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Napi 10 órákat akarsz dolgozni a kicsi mellett???

Egyébként álkalmiban a heti 4 nap nem működik egész hónapra, mert max 15 napod lehet egy munkáltatónál.

2018. jan. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem mindennap :)

Egyik nap megyek, egyik nap nem.

Az boven eleg..

Az okot nem firtatom, hogy miert kerestem munkat, a muszaj nagy ur :/

2018. jan. 7. 10:08
 7/13 A kérdező kommentje:
#4 ezt nem tudtam :o
2018. jan. 7. 10:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Hú, nálad vannak hiányosságok.

Egy munkaközvetítőn keresztül dolgoztál, és még ezt sem tudod???

Nem mondhatnak fel neked, tehát elvileg van munkaviszonyod. Ha nincs, akkor meg megvannak a kilépő papírjaid. De ha valakinek megszünik a munkaviszonya folyósítás alatt, akkor a kifizetést átveszi az állam.

A gyed-gyes mellett korlátlanul lehet dolgozni, csak a gyet esetében van heti 30 órára korlátozva.

2018. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8, nem veszi át az állam, kifizetőhely folyósít tovább. Nyilván határozott idős volt, lejárt. Mivel az adecco kifizetőhely, tőlük kapja az ellátást.
2018. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem kell ilyen bunkonak lenni. Meg terhesen mondott fel nekem a Bosch. Vegig kellett jarnom mindent hozza es nem csak nalam van igy. Minden kulsosnel.
2018. jan. 7. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!