Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mit tehetnék, hogy visszavegye...

Mit tehetnék, hogy visszavegyenek terhesen a munkahelyemre?

Figyelt kérdés

6 hetes vagyok, mikor kirúgtak (3hete) nem tudtam, hogy babát várok. Olvastam a neten mindent már, hogy visszakell vennie a munkáltatómnak, azonban felhívtam egy jogi tanácsadót és azt mondta a hölgy a telefonban, ha nem tudott a babáról a főnököm, mikor felmondott nekem, akkor semmit sem tehetek :/ (még én sem tudtam róla). Nem szeretnék elesni mindenféle pénztől,nem ezért dolgoztam évekig, csak pont rosszkor jött e6 a létszámleépítés. Köszönöm a válaszokat!

Egy elkeseredett 6 hetes km



2018. jan. 8. 15:52
1 2 3
 1/23 Andizsuzsi ***** válasza:
79%
Keress másik tanácsadót. A munkáltatódnak vidd be a terhességet igazoló dokumentumot (lelet, kiskönyv, ami egyértelműen bizonyítja, hogy a felmondás idején már terhes voltál) és kérd, hogy vonja vissza a felmondást. Ha nem teszi meg, munkaügyi bírósághoz fordulhatsz.
2018. jan. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%

Hát így első blikkre elég esélytelen. Ha saját bevallásod szerint még te sem tudtál a gyerekről, akkor a munkáltatód nyilván nem emiatt bocsájtott el, vagyis jogszerűen járt el.


Esetleg beszélj egy munkajogásszal.

2018. jan. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

Ha ő mondott fel, tehát munkáltatói felmondás volt, és a felmondás pillanatában már terhes voltál, akkor vissza kell vennie.

Aki tájékoztatott, ő egy régebbi jogszabályra hivatkozta mondta ezt. Most már akkor is védett vagy, ha még te magad sem tudsz a terhességről. És nem vagy köteles bejelenteni sehogyan sem!


Szóval itt az a kérdés, hogy ő mondott fel, vagy végül közös megegyezés lett aláírva? Próbaidős voltál, vagy határozott szerződésed volt?

2018. jan. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Mit jelent az, hogy kirúgott? Mármint milyen szerződésed volt? Most a felmondási idődet töltöd? Ha nem, akkor az mikor járt le?
2018. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Határozatlan szerződés, 1 évet dolgoztam ott, es rendes felmondással szüntette meg a munkaviszonyom létszámleépítésre hivatkozva.
2018. jan. 8. 16:16
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen a felmondási időm töltöm(de nem kell ledolgoznom)
2018. jan. 8. 16:17
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Akkor menj el egy jogászhoz és add elő neki a problémád. Ez nagyon sima ügy, mert


1. vagy tényleg jár neked a védettség amit ezek szerint igazolni is tudsz

2. vagy nem jár neked semmi mivel te magad aláírtad a papírt.


Más eshetőség nem nagyon van, ezt pedig egy munkaügyis 1 perc alatt megmondja neked.

2018. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Úgy értem egy munkajogász.
2018. jan. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2018. jan. 8. 16:23
 10/23 anonim ***** válasza:
64%
Te írtál már ki kérdést nem rég igaz?Viszont ott nem kirúgást írtál,hanem közös megegyezéssel felmondást,amit aláírtál.Nem tudom ez nem e számít.
2018. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!