Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kisfiam betöltötte a 2 éves...

Kisfiam betöltötte a 2 éves kort, visszamwntem dolgozni a munkahelyemre. Viszont ha nem szeretnék ott maradni, visszakérhetem magam fizetés nélküli szabira a Gyes alatt?

Figyelt kérdés
2016. jún. 13. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérni kérheted, de a munkáltatónak is joga van ezért úgy dönteni, hogy megszünteti a munkaviszonyodat. Tehát kizárólag a munkáltatód jófejségén múlik, hogy belemegy-e.
2016. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez nem a munkáltató jófejségén múlik az mt egyértelmű 3 éves koráig kérheted a fizu nélkülit és meg is kell adnia. Az más kérdés hogy utána mennyire fog visszavárni.
2016. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!A helyzet a következő!Ugye hétvégén beszéltem a főnökkel,hogy újra fizetés nélküli szabin lennék.Elfogadta,azt mondta hogy a héten megirjuk a papírt,hogy hivatalos legyen.

A főnökasszonyom,közös megegyezéses felmondást íratott alá velem(belementem szó nélkül,egyik az,h így nem kell felmondási időt letökteni majd,meg hogy lesz másik munkahelyem).

És tudtam,h a kolléganőm fel akar mondani(3-an dolgozunk egy munkakörben).

Aláírtam a felmondást,nem sokkal későnn bejött a kolléganöm,beadnia a felmondását.

A főnököm ki volt akadva,h most írtuk alá a közös megegyezést a gelmobdásomról,jött hozzám nagy kedvesen,hogy majd biztos maradok ott neki dolgozni!

2016. jún. 14. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!