Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Október 18-án szültem ....

Október 18-án szültem . Mikorra várhatom az utalásokat?

Figyelt kérdés
Holnap adom be a papírokat. Gyes,családi, anyasági . Az érdekelne hogy mennyit fogok kapni mert ugye 2 hónapot visszamenőleg utalnak. Tudom későn adtam le kicsit és elnézést ha hülyén fogalmaztam. Minden segítséget köszönök.

2018. jan. 8. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Anyasági határideje 8 nap, családi pótléké 30 nap. A gyest nem tudom de nekem kb 2 hét volt. Első szülésemnél a csp-t és az anyaságit is kb 1 hét alatt kiutalták, másodiknál még 2 héttel később is csak a másikra kaptam a családit, pár nappal később a többit. Gyest meg emelt csp különbözet szintén 2 hét volt kb. 120-130 ezer között szerintem de biztos lesz aki pontosabban tudja.
2018. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

ha jól értem kb így kapok ?

1×64.000ft(anyasági)

2x25.000ft (gyes)

2×13.000ft (családi pótlék)

Azt nem értem hogy 2hónapot utalnak visszamenőleg és hogy ha esetleg februárban már megkapom akkor 2 havi viszamenőleg plussz a februári családi+gyest is megkapom ?

2018. jan. 8. 22:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Majdnem, most megnéztem

Családi pótlék: 2x 12 200 ft 1 gyerek esetén (ha egyedülálló vagy 13 700 ft)

Gyes: 2x 25 650 ft

Anyasági: 64 125 ft

Majdnem 140 ezer forint.


Addig megkapod. De igen, ha nem kapod meg febr 2-ig ha utalással kérted, akkor azt is hozzá fogják rakni. De szerintem januárban megkapod.

2018. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!