Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Két hónapja nincs munkahelyem,...

Két hónapja nincs munkahelyem, keresgéltem azóta folyamatosan, de menet közben kiderült, hogy babát várok. Viszont pénz nélkül sem maradhatok. Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak valami havi juttatásra?

Figyelt kérdés
Két hónapja nincs munkahelyem, keresgéltem azóta folyamatosan, de menet közben kiderült, hogy babát várok. Így már nem fogok tudni elhelyezkedni, és nem is akarok senkit átverni aki alkalmazna. Viszont pénz nélkül sem maradhatok. Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak valami havi juttatásra?
2018. jan. 24. 10:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
65%

Hát persze, irodai közmunka, meg a munkaügyön lehet válogatni is a munkák között. Hahaha. Hol élsz te, barlangban?


Igaza van aki azt írja hogy ha valakinek nincs munkája, ne csináljon gyereket, főleg nem ha 40 éves!


Sok variáció nincsen. Kapod majd a gyest meg a családit, meg a párod a 10e adókedvezményt, amik kb 47e lesz. A semmitől több azért.

2018. jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
44%

Egyetértek az előttem szólokkal, tényleg nem kellett volna teherbe esni stabil munkahely nélkül.

Viszont az egyik kommenetlő kirohanásával egyáltalán nem. Az a nő aki nem dolgozik, és az ő megfogalmazásából sorozat szül, azoknak a családok a legkevésbé szorulnak rá az ingyen kajára vagy tankönyvre. Ezt minden 3 gyerekes tudja, h ezek a juttatások semmiségek több gyerek neveléséhez. Látszik, h nincs több gyereked, akkor nem írnál ekkora sületlenségeket.

egy 3 gyerekes, dolgozó anya

2018. jan. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
86%

Nem kértél soha segélyt, de egy éven belül már voltál munkanélkülin...

Ez esetben marad szülés utánra a gyes és a családi addig közmunkára van esély.

2018. jan. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
66%

Tenyleg semmiség ami 3 gyerekre jár, tényleg!

Hány ezer Ft adókedvezményt is kapsz, csak mert három gyereked van?

2018. jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
47%
És te tudod 3 iskolásnak hány ezer ft-ba kerül az iskolástáska, a szemüveg, a fogszabályzó és még sorolhatnám napestig? Kicsi koruktól kezdve a gyógytorna, a fejlesztések, a glutén és laktózmentes értend? Hansúlyozom nem egynek hanem 3 nak? De ebbe a témába ne is menjünk bele, nem ez volt a kérdés, csak én sem tudtam a sértő megjegyzésed mellett elmenni szó nélkül.
2018. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
62%
Azért 3 gyerekre szinte még egy fizetésnyi kedvezmény jár. Ne tegyél már úgy mintha ez semmi nem lenne. Ha meg nem segítség és nem elég semmire, remélem igénybe se veszed. Röhej.
2018. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
98%

Nos, szerintem ne a barnák legyenek előtted a minta. Évente szülnek a segélyre, ahogy fogalmazol, de úgy is élnek abból a pénzből. Szerintem nem kell a gyerekeiket irigyelni az életkörülményeikért.

Gondolom megtartod a gyereket, ez esetben a pároddal/férjeddel kellene megbeszélni a jövőbeni anyagi dolgokat, bevételek-kiadások stb. Mi fér bele, mi nem stb.

Sejtem, hogy most a keserűség beszél belőled. De a szomorú tények akkor is tények. Akárhány év munkaviszony van mögötted, ha pont akkor nincs munkaviszonyod, amikor szülnél, akkor pont ott vagy, mint aki egész életében nem dolgozott egy percet sem és úgy szül.

2018. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
33%

Hiába a háborgás: nem fogsz kapni a szülésig semmit.

Ez a gyerekvállalás nem volt igazán átgondolt.

2018. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
51%

"Hát persze, irodai közmunka, meg a munkaügyön lehet válogatni is a munkák között. Hahaha. Hol élsz te, barlangban?"


Megyeszékhely, és nekem bizony felsorolt az ügyintéző több intézményt, mind irodai közmunka volt, amiből választanom lehetett és oda adta a közvetítőlapot. Ideiglenesen azért a semminél ez is jobb.

2018. jan. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
45%
gondolom negyven évesen van elég félretett pénzetek, főleg hogy nem védekeztetek, szóval nem sajnállak
2018. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!