Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED et emelik e mindenkinek...

Pocaka00 kérdése:

A GYED et emelik e mindenkinek autómatikusan vagy nem? Több fórumot olvastam, mindenhol mást írnak.2017 jan óta vagyok GYED en.

Figyelt kérdés
2018. febr. 2. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem emelik. Miért is kéne?Honnan szedted? Akkor sem, ha nő a fizetés.
2018. febr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Abban az esetben emelnek, ha max gyeden van valaki. A minimálbér emeléssel arányosan emelik a max gyedet, és akkor lehet valamivel több.

De aki nem max gyeden van, annak nem változik.

2018. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Cukrász Any válasza:
Ha jól gondolom csak annak nő a gyed összege aki 2018. Szeptemberében és az után szül, annak lesz egy kicsivel több, mert hiába nőtt a gyed összege, ez csak beetetés szeuntem, mert az elmúlt 2 évnyi időszak jövedelmének a 70 %-át kapjuk.. Szóval annyit jelent ez az emelés, mintha nem is mondtak volna semmit :( majd annak lesz a legjobb aki 2 év múlva igényli a gyedet. Én is gyeden lévő anyuka vagyok, sajnos nem hiszem hogy valami jobb változás lenne a helyzetünkben.
2018. febr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, 3-as, nem gondolod jól.

Egyrészt azért, mert nem 2 év jövedelme az alap, hanem csak 180 nap (a 2 évet a jogosultság miatt nézik, de nem abból számolnak).

Másrészt azért, mert mint írtam, ez minden évben így van: Akinek max gyede van, annak növekszik a minimálbér emeléssel jan 1.-én.

2018. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cukrász Any válasza:
Igen, így van, de aki nem a max gyedet kapja annak nem változik semmit sem akkor.
2018. febr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!