Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha mindkét szülő dolgozik,...

Ha mindkét szülő dolgozik, akkor is csak egyik szülő veheti igénybe a családi adókedvezmenyt? És munkáltatónak van-e joga beleszólni hogy havonta vagy evente vesszuk igenybe a kedvezmenyt?

Figyelt kérdés
3 gyerek után.
2018. febr. 13. 08:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. 5 perc alatt csináltattok ügyfélkapus regisztrációt és máris kiderül, hogy mennyi adót fizetett be a munkáltató.


Azért viszont nem jogos a sírás, hogy az illegális jövedelem után nem érvényesítette. A munkavállaló ebben ugyanannyira simlis. Nem kell feketén dolgozni és kész.

2018. febr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A hazugságoddal nem érsz semmit, le fogja sz.rni. De ha nem adtatok le nyilatkozatot, akkor nem számolhatja el. Egyáltalán honnan tudják a gyerekek adószámát akkor? Mert az kell az igényléshez. Szóval ha tényleg nem ti nyilatkoztatok, akkor ő teljesen jogtalanul számoltatta el, ezért fel is jelenthetitek. Amúgy meg meg ne haragudj, de annyira nem tudlak sajnálni titeket. Megy az adócsalás ezerrel, de azert nyivákoltok mert még nem kaptok x adót vissza...
2018. febr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Honnan tudja a gyerekek adoazonositojat a munkáltató? Tán mégis adtál le papírt?


Lehet egyébként közösen is kérni, bármilyen arányban meg lehet osztani egymás között.


Ha a párod tavaly tényleg nem adott le papírt akkor viszont igényelje vissza tavalyra amit tud, idén május 20-ig kell beadni a tavalyi adóbevallást. 130 ezer körüli fizubol viszont nem fog tudni havi 99-et visszaigényelni. Szóval nem lesz az évi 1 millió. Még úgy se, hogy nem csak adóból hanem járulékokbol is igénybe vehető.

2018. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha már tavalyra is elszámolta a munkáltató, nem tudjátok visszaigényelni. De ezt nem értem, ez csak most derült ki? Korábban nem láttátok a bérpapírt?
2018. febr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

2016os evre en vettem igenybe a csaladi kedvezmenyt mivel gyed extran voltam. Aztan 2017ben mar nem tudtam igenybe venni csak ferjem de ott mar ugy csinalta a konyvelo h havi szinten legyen igenybe veve. En meg tok hulye voltam mert nem ertek hozza csak beszeltem ismerosommel es o tajekoztatott.

Most a munkaltato azt mondta hogy oke igenyeljuk akkor vissza egy osszegben de amennyivel tobb adot fizet a ceg havonta, azt ferjem fizesse ki zsebebol. De ha 40 ezerrel tkbb adot fizet a zsebebol es mi ev vegen meg 100at kapunk vissza havonta akkor meg az is megeri. De ha meg nem kapunk vissza csak 40et akkor ugyanott vagyunk es inkabb hagyjuk.

De az hogy ferjem 300at keres feketen mas dolog. 130bol hogy elnenk mar meg? Nem mondjatok h mindenki mas ugy csinalja hogy pont annyit kap mint amennyi a papirra van irva?


Amugy kaptunk minden honapban berjegyzeket de nem ertettem hozza :( en hulyesegem is tudom


De akkor ha papiron 130at keres, 3 gyerek utan mennyit igenyelhrt vissza havi szinten? Lecci irjatok meg

2018. febr. 16. 14:09
 16/20 anonim ***** válasza:
Ez bruttó 130 ezer?
2018. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát 130-ból nyilván nem élnetek meg, de akkor is törekedni kell arra, hogy rendesen bejelentett módon dolgozzon. Máshol valszeg többre jelentenék be,nem kb. a minimálbérre. Ez a fekete munka dolog ideig óráig elmegy, amíg nincs jobb, de lehorgonyozni nem érdemes mellette, egy idő után mindig visszaüt. Mint most nálatok is. Na meg ez olyan mint a kutya vacsorája. Mi van ha egyszercsak nem fizeti ki a munkáltató csak a papíron szereplő összeget? Akkor mihez kezdtek? És ilyen bármikor megeshet, és nem tudtok mit tenni ellene. Ismerősöm jart így még régen. Hónapokig minden ok, aztán egyszer csak nem fizetett.

Úgyhogy nem tudom merre éltek, de mostanság munkaerő hiány van, de persze országrészenként eltérő ennek mértéke, de simán lehet találni mást.

Meg én ezt az ajánlatot sem értem, ha nektek ki kell fizetni azt amivel ők több adót fizetnek, akkor hiányba igénylitek vissza, ugyanott vagytok, mint eddig, hisz azt az összeget adogatnátok vissza havonta....

2018. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha a ninálbérrel számolok az idén br 138ezer, kb. erre lehet bejelentve a férjed, ebből olyan 45ezer ft körül tudtok adókedvezményt érvenyesíteni.
2018. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Ezt mar buktuk. Kozben kiderultek nagyon nagy simlizesek a cegnel amikben akaratlul ferjemet is belekevertek igy most azt intezzuk, valoszinu kilep a cegtol. Azert koszi!
2018. febr. 17. 16:50
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztos, hogy buktad. Van a cégnek papírja általatok aláírva tavalyi évre, hogy kéritek az adókedvezményt havonta?


Nekem olyan papírt kell leadni erről, amin feleségem aláírása is rajta kell legyen és csak akkor fizetik havonta. Enélkül nem tehetik.

2018. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!