Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van egy bizonyított örökletes,...

Csersznyefa kérdése:

Van egy bizonyított örökletes, Hematológiai betegségem, ami vérképzéssel függ össze és van egy 6 éves gyermekem, aki bizonyítottan örökölte. Jogosultak vagyunk emelt családira és tartós gyesre?

Figyelt kérdés
Eddig nem igényeltem utána hosszabbított GYEST és emelt családit, mert nem is tudtam, hogy járna és nem is volt túl sok gond a gyerekkel, de a problémák megszaporodtak, anémiás és étvágytalan, ami összefügg ezzel a betegséggel, kiadásaink miatt igényelném, tudni szeretném, visszamenőleg is megkapnám ezt az összeget és ennyi idő után is jogosult vagyok e rá?
2018. febr. 28. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Mi a BNO kódja? Mert attól függ. Ha szerepel a betegsége az ESzCsM rendeletben felsoroltak között, akkor igen, igényelheted, nem mondta a kezelőorvos, hogy járna utána? Ha leírod a BNO kódot, akkor tudok válaszolni, de nyilván Te magad is megnézheted a rendeletben.
2018. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Leírnád,hogy mi a betegséged neve? Akár privibe is. Én is hematológiai beteg vagyok, a fiam is örökölte,de ilyenről,hogy emelt családi még nem hallottam,hogy ez miatt adnák nekünk. Köszi a válaszod!
2018. márc. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

No, megnéztem a rendeletben, a következő BNO kódú vér és vérképző szervi betegségek esetén jár magasabb összegű családi pótlék és hosszabbított gyes:Vér és a vérképző szervek betegségek:- D55.0-D58.9: Enzim rendellenességek okozta anaemia, Thalassaemia,

Sarlósejtes rendellenességek,

Egyéb örökletes haemolyticus anaemiák

- Aplasticus és egyéb anaemiák közül: D61.0-61.9 Egyéb aplasticus anaemiák: D64.0-Örökletes sideroblastos anaemia

Véralvadási defektusok, purzura és egyéb vérzéses állapotok: D66-D68.9 Örökletes VIII-as faktor hiány,

IX-es faktor örökletes zavarai,

Egyéb alvadási zavarok közül:

D69.1 Vérlemezkék minőségi rendellenességei

D69.3 Idiopathiás thrombocytopeniás purpura, ha súlyos, gyakori és kifejezett vérzéses epizódokkal és/vagy a kezelés súlyos mellékhatásaival terhelt, emiatt rendszeres és gyakori szakorvosi ellátást igénylő, életvitelükben korlátozott, megromlott életminőséget okozó krónikus betegség áll fenn, a fennállása, a tünetek első jelentkezése óta eltelt több, mint 6 hónap. A rendlet maga: [link] Visszamenőleg maximum 2 hónapra lehet igényelni, ha a betegség akkor is fennált értelemszerűen, van erre egy rubrika a szakorvosi tartós beteg igazoláson.

2018. márc. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt jól értem,hogy csak akkor jár,ha súlyos a dolog,tehát nem elég az öröklődés bizonyítása,hanem,csak súlyos esetekben,igényelhető?Konkrétan kevés a trombocita(vérlemezke)de mindig.Ez hirtelen súlyosbodhat is ,mondjuk vírusok hatására.De az egész anémiával jár és nagyon étvágytalan,nem tudom ez mennyire számít súlyosnak??
2018. márc. 1. 09:55
 5/7 A kérdező kommentje:
A megromlott életminőség sajnos adott ezek miatt.Ahogy itt elnézem,D66/1-be tartozunk.
2018. márc. 1. 09:57
 6/7 anonim ***** válasza:
A D66.1-re alapon jár, hiszen szerepel a felsoroltak között,a D.69.3-nál vannak kikötve súlyossági kritériumok. Nem is értem az orvosotok miért nem adott alapon tartós beteg igazolást. Keressétek fel és kérjetek tőle, ha ténylegesen D66.1 a diagnózis, arra jár a magasabb összegű csp és a gyes is. Kitölti a paírokat, kormányablaknál le tudod adni, viszonylag hamar elíbrálják, 2 hónapra kapod meg visszamenőleg és postáznak majd MÁK kártyát is,amit utazási kedvezményhez tudsz használni, a helyi közlekedés mindenhol ingyenes a gyerkenek, plusz a kisérőjének,(ez nem csak te lehetsz, hanem aki utazik a gyerekkel) a helyközi meg ugyanígy mindkét főnek 90%-os. Lehet igényelni közgyógyot is mindezekkel, az alap keret évi 6000 ft körül van, ha rendszeres gyógyszerei vannak, akkor arról szakorvosi javaslat alapján a háziorvos állít ki papírt és meg lehet állapítnai egy havi kertet, ha nincsnek, akkor marad az az évi 6000 ft. Kérjél minél előbb időpontot az orvosostoktól és intézd, ne essetek el attól, ami jár.
2018. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha már itt tartunk,én mint tartós beteg,kell,hogy részesüljek valamilyen juttatásban??(Most itt nem a gyermek után értem?)Ilyenekről, halvány fogalmam sincs.
2018. márc. 1. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!