Magas a prolaktin szint mellett van bizonyítottan peteérésem, akkor mi lehet a gond hogy nem esek teherbe?

Figyelt kérdés
Már voltam terhes, de sajnos a baba nem maradt velünk. Kiderült most februárban, hogy magas a prolaktin szintem, amire kaptam bromokriptint, de most jött meg a februári progeszteron eredményem ami bizonyítja, hogy van peteérésem, Pedig azt hittem hogy nincs mivel magas a prolaktin szintem ennek tudtam be az elmúlt hónapok sikertelenségeit, de közben kiderült hogy hiába magas mégis van peteérésem. Valaki tud valami hasznos tanácsot vagy ötletet adni, hogy mi lehet akkor a gond? Megyek majd vissza a dokimhoz is, de addig is szívesen venném az ötleteket.

2016. márc. 8. 10:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy minden hormonom rendben van, inzulinrezisztenciám sincs, se PCO.
2016. márc. 8. 10:19
 2/14 anonim ***** válasza:
pajzsmirigyedet néztek?ugyanis az én dokim ma azt mondta,hogy a megemelkedett prolaktin (az én esetemben a duplája) egy kezdőd pajzsmirigy betegségre is utalhat...így most arra kaptam egy csomó papírt vizsgálatokra..
2016. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A TSH 2,37 volt, a prolaktinom pedig 629. Azt mondta az endokrinológus, hogy ha lejjebb megy a prolaktin akkor a TSH is csökken majd, de azt mondta hogy ez az érték egyáltalán nem sok.

Neked mennyi a TSH-d és a prolaktinod?

2016. márc. 8. 16:36
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem 1060 a prolaktinom, ilyen értékek mellett Elméletileg nincs peteérés, gyakorlatilag hormon + uh vizsgálat igazolta hogy van. Emellett ir (pedig nem vagyok túlsúlyos) A pajzsmirigyem jó 2,1. Mégsem jön a baba 😢 A te prolaktinod alig van a határérték felett, szerintem máshol van a probléma.
2016. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez lenne az első babàtok? Nem tudom, hogy mi lehet màr a gond :( pàrod volt màr vizsgàlaton? Bromokriptint szedsz a prolaktinodra?
2016. márc. 8. 18:14
 6/14 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam hogy az IR-re szedsz valamit? Nekem az endoki még az inofofolicot ajânlotta azt is vettem hàtha valami segit!
2016. márc. 8. 18:16
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia! A TSHt 2 alá kellene levinni, sőt1 körülit mondanak, hogy jó a babához.


Bocsi az offért, de 1060as prolaktinnál nekem már sella MRIt csináltak s találtak is mikro adenómát, amire Norprolacot kellett szednem.


Kérdező: én a helyedben elballanék egy msik endokrinológushoz a Mens Mentisben a leleteimmel. Lehet, hogy másnál nem lenne normális a 600 körüli prolaktin sem. De ha a Bromocriptint nem birnád, én a Norprolacot jól toleráltam. Pár hó szedás és összejött a fiam spontán.

2016. márc. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az endokrinológusom adott is bromikriptint a prolaktinomra. Szerinted mi az amit nem "kezel nálam megfelelően?
2016. márc. 9. 10:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Csináltak mr-t az 1060-as prolaktin miatt. Makro adenóma nincs, mikroadenoma lehet. Nem lettem vele okosabb. A férjemnél is vannak gondok. Az inzulin rezisztenciámra nem kaptam semmit az endokrinológustól. A kaáliban hormon+uh vizsgálat után eldönti a doki hogy adjon vagy ne.
2016. márc. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is magasabb volta a prolaktin szintetm, szedek rá Bromocriptint, mostmár jó az érték, de mégsincs semmi.
2016. márc. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!