Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyermekvállalás, tappenz, mikor?

Gyermekvállalás, tappenz, mikor?

Figyelt kérdés
Áprilisban lesz 2 éve, hogy egészségügyben dolgozom.1 hónapja vagyok új helyen, párommal tervezzük a kisbabát de várni szeretnénk, hogy itt is meglegyen az 1 évem vagy meglegyen a határozatlan idejű szerződésem. Azt szeretném tudni, hogy 1 év után, mehetek-e tappenzre ill. annak a nettó jövedelem vagy a bruttó jövedelem hány százalékára lennék jogosult? Válaszotokat előre is köszönöm
2018. márc. 3. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, ha folyamatos a munkaviszonyod, akkor a bruttó fizetésed 60%-a a táppénz, bár ebben nem vagyok biztos.

Amit szerettem volna mondani, hogy azt várd meg mindenképp, hogy kapj határozatlan idejű szerződést, mert ha terhes leszel és a határozott idejű szerződésed a baba születése előtt lejár, csak GYES-re leszel jogosult. Az pedig nagyon kevés :(

2018. márc. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) Mindenképp megvárjuk
2018. márc. 14. 02:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!