Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyermekvállalás, táppénz és gyes?

Gyermekvállalás, táppénz és gyes?

Figyelt kérdés

Gyermekvállalás előtt állunk Férjemmel. Sajnos munkahelyváltásra kényszerültem.

2013 júniusától 2015 augusztusáig dolgoztam az első bejelentett munkahelyemen. Aztán váltottam egy jobbnak ígérkezőre ahol egy hónap(szeptemberben) után megszüntették a részleget és munka nélkül maradtam majdnem 3 hónapig (2015 szeptember-2015.november). Munkanélküli járt. 2015 november 2.-tól újra dolgozom. A munkaügyön azt mondták 1 év munkaviszony kell, hogy gyesre mehessek.

Kérdésem mivel most novemberben jár le az egy év mi van akkor ha előbb esek teherbe?? Akkor táppénzt kapok? És szülés után rendesen a gyes összeget vagy kevesebbet mivel nem volt meg az 1 év? Vagy ez hogy működik


2016. júl. 27. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
A gyes alanyi jogon jár a Gyed -hez kell minimum 1 év. De mivel 2013-2015 ig volt állandó munkahelyed bőven meg van az 1 év.
2016. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. júl. 27. 14:34
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Nincs mit és minél hamarabbi pozitív tesztet boldog babavárást :)
2016. júl. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Feldobtad a napomat!!!
2016. júl. 27. 14:39
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Örülök neki ;)
2016. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ami még nagyon fontos ahhoz, hogy az "összes" járandóságot megkapd (tgyás, gyed, gyes...), hogy szülés után 6 hónapig legyen még munkaviszonyod, ha nincs, akkor csak gyes-t kapsz, ami nincs 30 ezer ft havonta.

2016. júl. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!