Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért szül ilyen sok ember...

Miért szül ilyen sok ember segélyre?

Figyelt kérdés

Itt is naponta több kérdés van hogy mikor utalják a gyest, a családit, hogy kell igényelni ezeket, tehát nem dolgoztak. Hogy van bátorságuk bevállalni a gyereket? mert gondolom ha úgy várják a segélyeket mint a messiást, apuka se kereshet hű de jól.


Nem provokáció a kérdés, tényleg érdekel ezeknek az embereknek az életcélja, motivációja. Ismerőseimmel beszélgettünk erről, de nem tudjuk megérteni, ezért jó lenne ha valaki el tudná magyarázni, mi ennek az előnye.


2018. márc. 25. 16:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem semmi közöd hozzá. Más emberek életében turkálni gusztustalan, gondolom nagyon unalmas a saját életed.


De én pl. azért szültem segélyre, mert esélyem se volt, hogy a szakmámmal jól fizető állást kapjak és 30 évesen már nem vártam a csodát, mivel mindenképp szerettem volna gyereket. Ja és képzeld, még saját lakásunk sincs, albérletben élünk! Pontozz le és fröcsögj nyugodtan.

2018. márc. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
61%
Sok a cigany.
2018. márc. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Első: nem, nem akarok fröcsögni. Azt írod a szakmáddal nem találtál jól fizető állást, de bármilyen állást csak találtál volna nem? 30 éves kor körül már legalább 4-5 év munkaviszonynak kellene lennie, még diplomával is.

Csak nem értem miért jó a nincsre szülni a gyereket úgy, hogy szinte semmit nem tud megadni neki az ember.


Nálunk az oviban is sok ilyen kicsi van, a szülők nem tudják befizetni a tisztasági csomagot, a gyerekek nem tudnak menni kirándulni, bábszínházba, az ő szülinapjukat sosem ünneplik meg az oviban, mert a szülőknek nincs pénzük befizetni ezeket. Volt hogy az egyik kicsi el is sírta magát a kirándulás reggelén, mert ő is jönni szeretett volna, de az anyukának nem volt épp felesleges 3 ezre a kirándulásra.


Megértem hogy 30 évesen szerettél volna gyereket, ez természetes is.

2018. márc. 25. 16:29
 4/31 anonim ***** válasza:
64%

Marha kívàncsi lennék mi a szakmàd Első.

30 éves korodig nem tudtàl elhelyezkedni?Ne nevetéssel màr....

2018. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
33%
Akkor miért nem kérdezed meg az általad ismert ilyen szülőket. Most komolyan, ezt más honnan tudja, ott első kézből, biztos információt kapnál. Mert így tényleg csak fröcsögés az egész.
2018. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
35%
de, provokáció.
2018. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
28%

1. vagyok, én azért kaptam csak gyes-t, mert a szakmámban csak 3 évig tudtam dolgozni, utána tönkrementek az ízületeim (gyógymasszőr voltam).

Utána kijártam külföldre ápolónak, de itthon ezt nem jelentettem be, így mikor terhes lettem, itthon maradtam és csak gyes-re voltam jogosult.

Utána a férjem munkabeosztása miatt én nem tudtam elhelyezkedni, mert a gyereket vinnem-hoznom kellett oviból, ha beteg volt, én maradtam vele otthon és szünetekben is, így csak feketén dolgoztam ismét heti 3-4 napot, úgyhogy most a 2. babával szintén csak gyes-t fogok kapni, utána pedig már 2 gyerekkel végképp nem tudom mit fogok tudni dolgozni.

Hiába végeznék el olyan tanfolyamot amit szeretek, 8-16 közti munkahely ritka, főleg olyan területen ami engem érdekel, na meg valószínű, pár hónap után ki is rúgnának, ha folyton otthon maradnék a beteg gyerekek miatt. Párom nem mehet szabadságra, táppénzre, így marad ez az opció.

Szóval én kényszerből szültem csak segélyre és hidd el, utálom ezt az egész helyzetet, nyomorgást, de nem tudom hol a kiút. Valószínű egy másik országban ha majd nagyobb lesz a 2. gyerekünk is.

2018. márc. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

"Valószínű egy másik országban ha majd nagyobb lesz a 2. gyerekünk is."


Vagy a híd alatt, ha a férjed meghal, elveszti a munkáját vagy csak megcsal.

2018. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
65%
Jézusom, és te erre bevállaltál még egy gyereket?!
2018. márc. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem aki itt kérdezi, hogy mikor utálják azoknak egyéb oka lehet. Mert akinek annyira számít azok percre pontosan tudják mikor lesz a számlán.

Múltkor én is nagyon vártam. Nem azért mert nulláztuk a számlánkat. Nagyobb autóra gyűjtünk, így havi összeget félretesszünk és abból nem akartam költeni, viszont kinéztem valamit amit meg akartam venni.

2018. márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!