Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesen maradtatok vagy visszam...

Gyesen maradtatok vagy visszamentetek dolgozni 2 év után?

Figyelt kérdés
Novemberbe lesz 2 éves s kisfiam és nem tudom visszamenjek e dolgozni vagy Gyesen maradjak vele, ami ugye nagyon kevés összeg, de jelenlegi munkahelyemre 6ra jártam dolgozni meg párom is 6ra jár így nem tudom bölcsibe hogy tudnánk vinni. Én szüleim még dolgoznak, páromé messze laknak. Várom a véleményeket, tapasztalatokat.

2018. máj. 10. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha kitudtok jönni, úgy hogy csak gyest kapsz én mindenképpen maradnék, meghúznám a nadrágszíjat. Ha konkrétan kenyérre kellene a pénz, akkor nem kérdés menni kell, de valamelyikötöknek munkát kell előbb utóbb váltani, ez a 6ra járás sehogy sem lesz jó hosszútávon.

2018. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Matadtam, mind a néggyel végig, oviig.
2018. máj. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Maradtam. Anyagilag nem éreztük meg a gyeses időszakot (elég megtakarítással vágtunk bele), a lányunknak pedig jót tett, hogy nem a mélyvízben kezdett, hanem megvárhattuk, míg szépen megérik a közösségre. 2 évesen menekült a gyerekektől, 2,5 éves korára viszont szépen kinyílt, s mire 3 év 1 hetesen kezdett, tökéletes alkalmas volt az óvodai létre. Érdekelte, szívesen ment.
2018. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Maradtam és nyugodtan mondhatom, hogy a legjobb döntésem volt! Sokat dobna az életszinvonalunkon, ha én is dolgoznék már, de ez az 1 év rengeteg élményt ad, ami pótolhatatlan. A logszebb kor :) Ha valaki megengedheti magának, szerintem maradjon, persze olyan is van, aki bele akar bolondulni az otthonlétbe, az inkább menjen dolgozni.
2018. máj. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
A fiam nagyon alkalmatlan lett volna 2 évesen a közösségre de már 1 éves korában döntöttünk, hogy jön tesó, így nem volt dilemma, maradt itthon. A kicsinek meg jó lesz a bölcsi, tesó nélkül csak unatkozik, játszón nála nagyobb gyerekeket kell félteni, mert sokaknak ijesztő, hogy támadna le mindenkit. Úgyhogy neki biztosan jó lesz a sok gyerek között. :D már vágyom is dolgozni. Apa 4 műszakos, én dönthetek, hogy 6-ra vagy 8-ra fogok járni.
2018. máj. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem most 11 hós a fiam.Nálam nagyban függ majd a szobatisztaságtól ugyanis a településünkön nincs bölcsi, az oviba meg ugye csak szobatisztán veszik be.

Anyagilag nagyon megéreznénk ha itthon maradnék pedig szívesen tenném.

Szóval én még nem tudom, hogy lesz.

Ha tehetném kb. 4 éves koráig itthon lennék vele.

2018. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nektek kell tudni, hogy kijöttök-e úgy anyagilag, hogy csak gyes-t kapsz.

Viszont ez a 6-ra járás sehogysem lesz jó. Így se a bölcsit, se később az ovit nem fogjátok tudni megoldani. Egyikőtök sem tud más műszakot kérni? Mert akkor a munkahely váltáson kell gondolkodni.

2018. máj. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudunk más műszakot kérni, majd én váltok munkahelyet, párom jól keres, jó munkahelye van.
2018. máj. 16. 13:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a kicsi 2,5 éves korában fogok visszamenni, kijövünk a gyed nélkül is, de megérezzük azért, hogy most már csak gyes jár. És mivel áprilisi a bölcsit úgyse tudjuk megúszni, mert oviba nem veszik be áprilisba. Így lesz egy teljes év bölcsi. Persze rettegek hogy fogja viselni.
2018. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!