Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Meddig maradtatok a párotokkal...

Meddig maradtatok a párotokkal együtt akitől épp elvetettétek a babát?

Figyelt kérdés
2018. febr. 12. 08:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Egy párt ez vagy teljesen szétszed vagy nagyon összehoz.

2-3 hete szakítottunk amikor meg tudtam, hogy terhes vagyok. Találkoztunk, hogy megbeszéljük, kibékültünk kölcsönösen támogattuk egymást és (a gyásztól eltekintve) szerintem az a pár hét telt el a legnagyobb összhangban köztünk. Utána sok hónappal szakítottunk újra és teljesen más miatt.

2018. febr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%
30 évig.
2018. febr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Amíg kijöttem a kórházból. Összepakoltam, és elköltöztem.

Az abortusz bizonyította szépen, hogy az nem kapcsolat, amiben élek, és a párom nem a párom, csak egy ember, aki épp velem él...

(ez 16 éve történt, jól döntöttem akkor)

2018. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
A mai napig együtt vagyunk :)
2018. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

18 évvel ezelőtt azt mondta, hogy függetlenül tőle döntsek, mint ha ő nem is lenne. Akkor én, éretlen fejjel nem láttam még be, hogy ő ezzel nekem nem igazán választási lehetőséget adott, hanem abszolút magamra hagyott. Tudtam, hogy ő nem szeretné, és ezzel azt is előre vetítette, hogy ő nem feltétlen lesz mindig mellettem. Magam erejébe nem bízva mentem a műtétre. Utána még kb. 1 évig áltattam magam. Aztán szembenéztem a saját érzéseimmel. Ha egy gyereket nem tud felvállalni, ami az ő véréből van, akkor mit akarok én ettől az embertől. Azóta persze százszor megbántam, hogy halálba küldtem a saját magzatomat. Nem a srác végett, hanem a gyermekem élete végett sajnálom. Ha esetleg azért tetted fel a kérdést, mert abortuszra készülsz, szeretnélek megerősíteni abban, hogy semmi sem olyan fontos, mint az élet a szíved alatt. Ma már tudom, hogy képes lettem volna egyedül is felnevelni, hogy vannak támogató egyesületek, csoportok. Hogy rohadtul nem fontos az egyetem, és az általam elképzelt ütemterve az életnek. Véres lecke volt ez nekem, keserű szájíz maradt utána. Szeretném, ha te nem a saját hibás döntéseid után ébrednél rá ezekre a felismerésekre. Mert a magzatod téged választott anyukának. Bízz benne! Ő tudja, hogy képes vagy rá!

Ha bármiben segíthetek, kérlek, hogy jelentkezz! Szívből kívánom neked, hogy merj hallgatni arra a halk hangra magadban, aki tudja, hogy egy életet hordozol a méhedben, akit a megszületése után olyan szeretettel fogsz szeretni, mint amilyen most felfoghatatlan számodra. Akkor majd azt tudod mondani, hogy ezért a szeretetért érdemes élni. És boldog leszel, mert ezt az életet nem hagytad elpusztítani! Teljes szívemből kívánom ezt!

Üdvözlettel! Szandra

2018. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Semeddig.

A terhesség hírére megváltozott, én meg rájöttem, hogy ha a közös gyereket nem tudjuk vállalni, akkor semmi keresnivalónk egymás mellett.

2018. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
77%

A mai napig együtt vagyunk. Semmiféle belső hang nem volt, amire hallgatnom kellett volna, most is tudom hogy jól döntöttem, mai fejjel sem cselekednék másképp, mert akkor nem tartanék most itt, ahol.

Nem mindenkinek hatalmas nagy áldás és szeretet egy gyerek, ezt el kéne tudni fogadni. Van akinek az, ő nyilván mindenáron meg akarja tartani és van aki a gyerek szó hallatán is rosszul van vagy épp teljesen más dolgok a fontosak számára. Az nyilván nem fogja megtartani, mert számára az a jó döntés.

2018. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%
Semeddig. Kidobtam, a kórházból már az anyjához költözött. Megmondtam még mielőtt ezt tette a gyerekünkkel hogy nekem ilyen nő nem kell, így repült. Azóta szerencsére találtam normálisat.
2018. febr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Abortusz után még kb 2 hónapig együtt voltunk és szakítottunk(nem emiatt, mert voltak más bajok is és jobbnak láttuk külön folytatni). A szakítás után fél évet voltunk külön. Mindketten próbáltunk rájönni, hogy a személyiségünkben hol a hiba, ezen kívül az abortuszt se tudtuk normálisan megbeszélni, csak eldöntöttük, hogy ez lesz. Aztán rendeztük sorainkat újból egyre több időt töltöttünk együtt és igazából újra együtt vagyunk. Valószínűleg örökre nem, mert az alapgondok megvannak továbbra is, de egyszerűen nem tudunk meglenni egymás nélkül.
2018. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Két párt is ismerek, akik az abortusz óta (5, ill. 14 éve) együtt vannak, igaz mindkét párnál született hamar gyerek, az abortusz után 1-2 évvel. Ismerek egy párt, akik viszont azonnal szétmentek az abortusz után, amiatt és olyat is, akik három abortusz után mentek szét, de nem az abortusz miatt. Szóval egyénfüggő, nem tudok meg nem is akarok következtetést levonni, ezt döntse el mindenki maga. Azt viszont elismerem, hogy nem lehet könnyű helyzet, főleg ha az egyikük úgy érzi, kényszer/nyomás alatt áll.
2018. febr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!