Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan alakulhat a táppénz,...

Hogyan alakulhat a táppénz, CSED, GYED az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
2014. július óta van munkaviszonyom, egy helyen. 2017-ig a bruttó keresetem 185.000 Ft volt, 2018-ban pedig bruttó 250.000 Ft. Veszélyeztetett terhesként a 12. héttől táppénzen lennék (ez 2018. július közepe). 2019. január végére vagyok kiírva. Ebben az esetben mennyi táppénzre vagyok jogosult (meddig), illetve miből lesz számolva a CSED , GYED? A válaszokat előre is köszönöm!

2018. jún. 19. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Veszélyeztetett terhesként a 12. héttől táppénzen lennék (ez 2018. július közepe)


tehát előre tudod, hogy probléma lesz a terhességeddel (nem, a munkahely ócskasága nem veszélyeztetett tp). TAps.

2018. jún. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadó! Ha érdemben nem tudsz hozzászólni a kérdéshez akkor inkább maradj csendben, főleg hogy semmit sem tudsz a körülményekről. Nem a munkahely minősége a probléma, hanem esetleg hogy a munkavégzés jellege veszélyezteti a magzatot mert olyan pozícióban van az anya, ez meg sem fordult a fejedben gondolom. Várom a normális válaszadók válaszait.
2018. jún. 20. 06:53
 3/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom: a szülést megelőző 3. hónaptól visszafelé 6 hónapi kereset átlagát veszik alapul, vagyis 2018. jan - 2018. júli közötti kereset átlagát, mivel a táppénzes időszakot átugorják.

Itt egy kalkulátor:

[link]


A terhes táppénz az átlag kereset 60%a. Úgy tudom, vesznek egy napi átlag keresetet, és annak a 60%-át veszik. A terhes tp. minden napra jár (hétvége, ünnepnap is). Elvileg a bruttót veszik alapul, de adót és egyebeket nem annyit vonnak, mintha dolgoznál. Barátnőm többet kap, mintha szimplán a 60%át vennék a fizetésének.

2018. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!