Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tanári munka esetén el tudok...

Tanári munka esetén el tudok menni nyáron táppénzre, amikor az iskola zárva van?

Figyelt kérdés

A munkáltatóm kérése, hogy augusztusra írassam ki magam táppénzre egy hónapra, hogy szeptembertöl már fel tudjanak venni valakit a helyemre, mert elmondásuk szerint ehhez az kell, hogy legalább egy hónapja táppénzen legyek. Októberben jön a baba. Munkajogilag erre van lehetöség, hogy amikor az oktatási intézményben mindenki a nyári szabadságát tölti, akkor táppénzt vegyek ki? Ha nem dolgozom, miért mennék táppénzre. Az iskola az így nem kivett szabadságot - elmondásuk szerint - akkor adná vissza, amikor szülés után visszamegyek dolgozni.

Ha kivenném a táppénzt, csökkenne a fizetésem erre a hónapra (van-e a kismama táppénzre külön passzus?), csökkenne a CSED, GYED?



2018. máj. 24. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
A tanárok a nyári vakáció alatt kapnak fizut úgy hogy nem dolgoznak? Vagy ez hogy működik? Annyi szabadság ugye nincs.
2018. máj. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha kismamaként vagy táppénzen, az nem különbözik a normál táppénztől és a későbbi juttatásokat is a megelőző 6 havi fizetésedből számítják. Azt, hogy tanárként mi lesz veled nyáron, nem tudom, de engem például megkért a munkáltató (irodai munka), hogy amikor 1-1,5 hónapra vissza tudtam volna menni táppénzről dolgozni szülés előtt, már ne tegyem inkább, mert így ők is tudtak embert szerezni a helyemre.
2018. máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

A csed/gyed nem csökken mert azt nem a táppénzes időszak alapján számítják, az egyik tb ellátás nem lehet a másik tb ellátás alapja, hiszen abból nem is fizettél járulékot. Ha most kevesebbet is kapsz, lesz majd plusz egy hónapod, amikor nem dolgozol, de kapsz rendes fizetést, miközben oviba/bölcsibe szoktatod a gyereket.


1es: De, nekik van annyi szabadságuk, rendes fizetést kapnak. Szerinted ki menne tanárnak, ha két hónapig fizetés nélkül kellene élniük? Ha irigyled, mehetsz te is tanítani..

2018. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

El tudsz menni táppénzre, de hülye lennél. Kevesebbet fogsz kapni pénzt, valamint a szabadság nem átvihető, tehát szerintem 3 év múlva nem tudják kiadni.

Amúgy a pedagógus is szabadságot vesz ki, nem szüneten van. Pedagógus szabadság 21+25 nap. Engem műteni fognak, s én is táppénzen, majd szabin leszek (pedagógus v.ok).

2018. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megértem a munkáltatódat, ha oda akarsz visszamenni és jó kapcsolatot tartani én lehet bevállalnám. Mikorra vagy kiírva? Ha csak szept. 1-el mondod, hogy tp, akkor még ki kell írni az állást, 2 hét a jelentkezési határidő, utána tud csak felvenni valakit.

A tp alatti szabadság átvihető, szóval ki fogja tudni adni. Nekem kolleganőm 6. héttől otthon volt, jár neki végig a szabi, majdnem 50 napja lesz mikor visszajön (én meg végig dolgoztam, nekem meg 20.. igazságos, mi? )

2018. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1 úgy hívják, hogy fizetett szabadság. Nem csak a tanároknak van ilyen. "Annyi szabadság ugye nincs." de bizony, hogy van! Csak éppen nem úgy kell elképzelni, hogy a tanárok nyári szünete ugyanúgy 2 és fél hónap, mint a diákoké. Képzeld el, hogy a tanárok ált. legalább június végéig dolgoznak (be kell járjanak az iskolába, hiába nincs tanítás), és augusztus utolsó, vagy utolsó két hetében már szintén be kell járjanak. És mikor így bejárnak, mikor már nem tanítanak, akkor sem csak a semmittevés van, van ám bőven adminisztráció, tanterem/szertár rendezése stb. Egyébként meg a tanárok sokkal kevésbé szabadon rendelkezhetnek a szabadságukkal, mint más munkavállalók. El lehet menni tanítani neked is, ha irigykedsz. Nem olyan könnyű munka az, mint képzeled!

Bocsi, kérdező, a táppénz témában sajnos nem vagyok otthon, szóval nem tudok válaszolni a kérdésedre, csak felháborított az 1-es hozzáállása.

2018. jún. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!