Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A GYED-del kapcsolatban lenne...

A GYED-del kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 9 hónapos kisfiúnk, itthon vagyok vele gyesen, viszont ma az egyik ismerősöm kérdezte, hogy miért nem az apa igényli a gyedet? Elmehet mellette dolgozni+ kapja a gyed összegét. Na nekem erről fogalmam sem volt, a védőnő már az elején azt mondta, hogy csak GYESt kaphatok másra nincs lehetőségünk. Viszont ha ez tényleg úgy van ahogy az ismerősöm mondta? Valaki aki ilyen helyzetban van le tudná írni? Mert akkor jóval több pénzt kapnánk, az apuka fizetése bruttó 280-300ezer.
2018. jún. 20. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, a baba apukája is igényelheti a GYED-et, ha anyuka esetleg nem jogosult rá vagy netán az apa magasabb bruttó bére miatt több GYED-et kapna. Emellett lehet dolgozni ugyanúgy teljes állásban, csak arra figyeljetek, ha átadod a párodnak a GYED-et, te nem leszel biztosítva és magadnak kell fizetnek a tb-t.
2018. jún. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és azt hiszem, hogy 6hónapra visszamenőleg lehet igényelni. De mivel te kaptad a GYES-t, azt valószínűleg visszafizettetik, illetve rendezned kell akkor arra a pár hónapra a tb-t is, de még mindig jobban jártok így is.
2018. jún. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De szuper!! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :)
2018. jún. 20. 23:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szóló elmondta szépen, igen lehet. Szomorú, hogy a védőnő nem tájékoztatott erről. Az új Kormányrendeletnek köszönhetően már 6 hónapos kortól lehet teljes állásban dolgozni GYED mellett. Ismerősömék is így csinálták, apuka kapja a GYED-et.
2018. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!