Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi és gyes eltolodas...

Családi és gyes eltolodas mert a parom nem magyar allampolgar?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretnem megkerdezni hogy akinek a parjna nem magyar allampolgar annak volt az szules utan hogy több honapot vartak a csaladi es a gyes utalasra ? Mert en aprilisba szultem es tobb papirt is kaptam hogy at raktak a budapesti nen tudom minek az ugyere es tobb idot vesz igenybe mert a parom szlovak. Valakinek volt meg ilyen es ha volt mennyi ido alatt kapott penzt es teljesen viszamenoleg megkapta?

2018. jún. 26. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Saját példám írom le: 3 év magyarországi munkaviszony után született a fiam, szlovák állampolgár vagyok, férjem magyar. A csed gond nélkül érkezett, a családi nem. Oktober elejen adtam be a papírokat, januárban tudtam meg, miután telefonon érdeklődtem, hogy a nemzetközi kapcsolatok osztályára tartozik az ügyem, hiánypótlást kértek, kitöltöttem,beküldtem. Májusban újra hívtam őket. Akkor már csak jóváhagyásra várt, azt megsürgették és méb abban a hónapban megkaptam visszamenőleg szeptemberig. Zargatni kell őket, szeretnek ülni a semmin.
2018. jún. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aztaaa... Teljes 7 honapot vartal arra hogy kapjal alanyi jogon jaro gyest es csaladit ?
2018. jún. 29. 23:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak a csalàdira vártam, csed/ gyed jött a következő hónapban, ahogy igényeltem. Azért elképesztő. Mikor 4 hónap várakozás után èn hívtam őket, hogy na mi van, akkor kellett megtudnom azt is, hogy az állampolgárságom miatt nem sima elbírálàsba esek és azt is, hogy hiánypótlás kell még, meg hogy nincs minimum elbírálási idő. Addig ülnek rajta, amíg akarnak. Ezért mondtam, hogy zargatni kell őket. 7 hónap után is csak azért kaptam meg, mert megint telefonáltam, és a hölgy mondta, hogy látja, már csak a pecsèt hiányzik róla, megsürgeti nekem. Szerencsére nem ezen múlt a kenyerünk, de bosszantó, hogy itt dolgozok, itt élek, itt születik a gyerek és ennyit kell várni az elbírálásra, mert nem magyar állampolgár vagyok. Azért egy hónap alatt is kideríthetnék, hogy jogosult vagyok-e rá. Na mindegy.

Sok türelmet nektek, és ne aggódj, utólag kifizetik az egészet.

2018. jún. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Es meg kerdezhetem hogy pintosan kit kell hivnom? Hat ugen szornyu higy amijor fizetni kene az allamnak akkor igen csak nem akarnak de amikor nekunk kell fizetni egybol a vegrehajtovl jonnek meg a tobbi.

En meg gyest sem kaptam..

Nekunk sem ezen mulik a kenyerunk de esetleg ha nem lenenk egyutt a parommal nem lenne ki eltrtson minket akkor mibol is adnek a kisfiamnak kajat meg vennek oelust stb stb.. Undorito egy. Magyarorszag

2018. júl. 2. 18:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én vezetékesről hívtam ezt a számot: +36 1 452 2910, ott végighallgatva kiválasztottam a nemz.kapcs.osztálya menügombot és már csak várni kellett, jó sokat, mire kapcsolnak. Belinkelek egy oldalt, a Családtámogatásnál vannak mobilos elérhetőségek is, használd azt, amelyik szimpatikusabb.


[link]

2018. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!