Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a férjem kettős állampolgár...

Ha a férjem kettős állampolgár (brit-magyar) akkor a gyerekünk is megkapja/megkaphatja mindkettőt?

Figyelt kérdés

2013. szept. 2. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a férjed brit és miattad megkapta a kettős állampolgárságot,akkor igen,a gyereketek is megkapja.(szerencsés :D
2013. szept. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A magyart utánad igen, ha pedig Nagy-Britanniában nem tilos a kettős állampolgárság (úgy tudom nem) akkor azt is. De előtte érdeklődjetek a nagykövetségen/konzulátuson. Melyik országban szülsz? Én Magyarországon szültem, utánam automatikusan megkapták a gyerekek a magyart, az apjuknak pedig be kellett menni 30 napon belül az országa nagykövetségére a születési anyakönyvi kivonattal és az irataival, így azonnal megkapták azt az állampolgárságot is.
2013. szept. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2013. szept. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!