Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor kell intézzem a GYES-t,...

Mikor kell intézzem a GYES-t, ha mostanában fog lejárni a GYED?

Figyelt kérdés

2016.08.13-tól voltam CSED-en, viszont csak 28-án szültem.

A GYED így 13-án vagy 28-án jár le?

És a GYES-t mikortól kell intézni, és hogyan/hol?


(Bunkó, okoskodó, kioktató válaszokat spóroljátok meg, senkinek nem lesz tőle jobb, úgy gondolom! Köszi!)



2018. júl. 10. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A gyed a gyerek 2 éves korában jár le.

A gyes ügyintézés határideje 30 nap, tehát a gyed lejárta előtt 30 nappal már be lehet adni, és akkor folyamatos lesz az utalás.


NEkem mondjuk ügyfélkapun 1 hét alatt megvolt az ügyintézés.

2018. júl. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. júl. 10. 09:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a kerületi kormányablakban, hogy két héttel a GYED lejárta előtt adjuk be, mert akkor biztosan elintéződik és azt mondta a csaj, hogy van olyan is az ügyintézőknél sajnos, hogy "túl korai beadás" és azzal bármi történhet. Ez nyilván ritka, de nekem ezt tanácsolták, én betartottam a 2 hetet.
2018. júl. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Akkor viszont lehet, hogy szülés után intézem egyszerre a kettőt, mert aug. 11-re vagyok kiírva a picivel.

(Remélem, nem csúszunk túl.)

2018. júl. 10. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!