Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan alakul a GYED a második...

Hogyan alakul a GYED a második baba esetében?

Figyelt kérdés
Jelenleg GYED-en vagyok az első gyermekemmel, 2019 januárjában tölti a 2. életévét. A második baba már GYES alatt fog születni. Közalkalmazott vagyok, GYED alatt emelték a béremet. A második baba esetében ez jelenthet magasabb GYED-et, vagy az új béremet csak akkor vennék figyelembe, ha a 2 gyerek között visszamentem volna dolgozni? Köszi a válaszokat!

2018. jún. 20. 12:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, kiszámolják a szerződés szerinti bérből is, és a kedvezőbbet fogod kapni a 2. gyerekre.
2018. jún. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! A szerződés szerinti bér az emelt béremet jelenti, még akkor is, ha nem mentem vissza dolgozni? Vagy ugyanabból az emelés előtti összegből számolják mint az első gyerkőcnél? Csak mert olyat is olvastam valahol, h az új szerződés szerinti bér csak akkor számít, ha legalább 180 napot dolgoztam volna a 2 gyerek között...
2018. jún. 20. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!