Mit mikor kell igényelni?

Figyelt kérdés
30 hetes terhes vagyok.táppénzen vagyok a terhesség eleje óta.majdnem folyamatos 3 éves munkaviszonyom van.mit mikor és hol kell igényelnem?milyen juttatásokra vagyok jogosult?
2018. júl. 20. 10:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mivel van munkaviszonyod,és megvan 2 év alatt a 365 biztosított napod,így jár a csed,majd annak lejártával a gyed a gyermek két éves koráig. Csedet legkorábban a szülés várható időpontja előtt 28 nappal igényelheted,vagy megvárod,míg megszületik. A munkahelyed munkaügyi osztálya ebben tud neked segíteni.

A magzati adókedvezmény jár már a terhességed 91. napjától.Ezt is a munkáltatód intézi.Gyanítom első gyermekről van szó,szóval ez fix 10.000 Ft. Ha az apukával házasok vagytok,akkor ezt ő is igényelheti,ha nem,akkor vagy igényled most te,vagy ha megszületett,akkor a következő évi bevalláskor kéritek egy összegben.Ezt a gyermek születése után is fogjátok kapni,csak akkor már családi adókedvezmény lesz a neve.

Ha megszületett a kicsi,akkor lehet igényelni családi pótlékot és ha jártál terhes gondozásra,akkor az egyszeri anyasági támogatást. Ezeket a kormányablakban személyesen,vagy ha van ügyfélkapud,akkor online is tudod majd rendezni.

Ha lejár a csed,akkor majd igényelni kell a gyedet,de erről majd a munkáltatód értesít.

2018. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen jól leírta az első válaszoló, annyival egészíteném ki, hogy a csed-et és a gyed-et lehet egyszerre, egy kérelemmel igényelni, és akkor azzal sem lesz későbbiekben teendőd.
2018. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!