Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » KATÁS munkavállalóként minimum...

KATÁS munkavállalóként minimum hány hónapnyi befizetett adó kell, hogy kapjak csed-et?

Figyelt kérdés
Most még gyes-en vagyok, a biztositott idő megvan.
2018. aug. 7. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Nincs olyan, hogy katás munkavállaló. Vagy az egyik vagy, vagy a másik.
2018. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Es aki foallas mellett katas,az mi akkor kedves elso?!
2018. aug. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Munkaviszony mellett a 25 katával nem biztosított, ellátás nem jár, szóval nem, kedves második, ezt a lehetőséget ki lehet zárni...
2018. aug. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként aki főállás mellett katás, az munkaviszonyos ÉS katás, de nem katás munkavállaló...
2018. aug. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ok, ne lovagoljunk a szavakon, olyan munkahelyem van, ami nem jelent be, egyéni vállakozónak kell lenni, ezért Katázom. Mivel a férjem is az, és neki van mellette bejelentett munakhelye, ő adta eddig a számlákat. Most viszont babát várunk, és ezért érdekelne, hogy van-e még értelem elkezdeni anekem a KATÁt, hogy az alapján kapjak CSED-et, majd GYED-et, vagy nincs? Ha havi 75ezret fizetnék, akkor már nem is rossz a béralap, cska van-e értelme? Hány hónap a minimum, amit szülés előtt fizetni kell? Mi van, ha nincs meg a minimum?
2018. aug. 8. 11:07
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

lovagolni kell a szavakon, mert jelentősége van...

Menbj szakemberhez.

2018. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most akkor vegül is az a lényeg, hogy hivatalosan nincs is munkaviszonyod? Mert akkor ahogy kiveszem, a férjed kata-zik mellékállásban, ő adja a számlákat.
2018. aug. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Coffelia ***** válasza:
Én katás egyéni vállalkozó voltam, abból mentem szülni 2016-ban. Akkoriban ahhoz, hogy minél magasabb csedet és gyedet kapjak, baromi gyorsan át kellett jelenteni magam havi 50.000-ről 75-re. Januártól voltam emelt adózásban, júniusban szültem, de ha novembertől lettem volna, akkor összességében jobban jártam volna. Ahhoz, hogy kapj, elég az utolsó három hónap is a szülés előtt, de hogy mennyit, az az átlagtól is függ. Mindenképp menj el könyvelőhöz, aki az aktualitásokat is tudja!
2018. aug. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!