Még egy GYEDes kérdés?

Figyelt kérdés

Utolsó munkahelyemen március elsejével felmondtam, családi okok miatt, elmentem utánna munkanélkülire, majd amikor az lejárt visszamentem GYES-re a nagyobbik lányunkkal, mert tartósan beteg (étel allergia), jelenleg is gyesen vagyok, szeretnénk babát, mikre számíthatok?

Gyedet gondolom nem fogok kapni, de gyest azt igen.



2018. szept. 12. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Persze, a gyes alanyi jogon jár, gyedhez kell 365 nap munkaviszony a szülést megelőző két évben PLUSZ a szülés pillanatában élő munkaviszony. Ha bármelyik hiányzik, csak a gyes jár. Meg persze az adókedvezmény 91. naptól, egyszeri anyasági támogatás, családi pótlék, szóval az alanyi jogon járó dolgok.
2018. szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem keresel munkát,akkor csak az alanyi jogon járó ellátásokat kapod majd. Gyes,egyszeri anyasági,és családi pótlék. Ha az apukának van munkaviszonya,akkor ő igényelheti a családi adókedvezményt a kicsire is.
2018. szept. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is erre gondoltam.
2018. szept. 12. 15:10
 4/4 anonim ***** válasza:
A baba fél éves korától apa is igényelheti a gyedet, ha jogosult rá. Ebben az esetben a nagyobbik gyerkőc után is apának kell a gyest igényelni, neked meg a TB-t fizetni. Vagyis, a baba fél éves kora után van apa fizetése, gyed, gyes és családi pótlék.
2018. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!