Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » S. O. S. Mit tegyek? Táppénzes...

S. O. S. Mit tegyek? Táppénzes-Gyedes!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a kérdésem lenne,hogy jelenleg babát várok és augusztusban fogok szülni.Most gyesen vagyok a fiammal de melette dolgozok.Megvan az egy év munka időm és szeretném ha gyedet kaphatnék!Elég trappolós munkahelyem van és nem nagyon megy már.Júnitól otthon maradnék,viszont itt úgy működik hogy még májusra van szerződésem aztán annyi.Azaz nem leszek bejelntve onnantól meg nem jár a Gyed akkor már :( Ha jól tudom.

A kérdésem hogyha dűlőre jutok a fönökkel hogy maradjak bejelentve és kifizetem neki a járulékot az járható?Elmennék táppénzre!!Nem tudom mennyi az összege a táppénznek esetleg abból tudom e fedezni a járulékot.

Ezt az útat látom csak arra hogy ne gyest kapjak hanem gyedet.


2014. máj. 12. 11:38
 1/5 kíváncsicska ***** válasza:
Mikor szűnik meg a munkaviszonyod?Mert 3 hónap munkanélkülire is el tudsz menni, és az is beleszámít.Tehát ha június végén elmész munkanélkülire (persze nem tudom jár-e akkor tp) akkor kaphatsz mindent.Én így tudom
2014. máj. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nahh a munkanélküli nem is jutott eszembe!!!

Május végig van szerződésem!Aztán júni,júli otthon és augusztus közepe felé szülök!

2014. máj. 12. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:
A táppénz 1/3-át a munkáltatónak kell fizetni, tavaly ezen kiakadtak a főnökömék, de az adóhatóság havonta behajtotta rajtuk.
2014. máj. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor végülis,hogy járok jobban ha bejelntve maradok és táppénz aztán valahogy rendezem a főnökkel vagy ha hagyom és elmegyek munkanélkülire????
2014. máj. 12. 12:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, tudod-e fizetni a járulékokat, egy minimálbér után a munkáltató terhe kb. 60-70 ezer Ft. Menne?

Munkanélküli mennyi időre jár, az attól függ, mennyi időt dolgoztál. A 90 nap álláskeresésihez legalább 3 évet kell dolgozni.

2014. máj. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!