Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megszűnik a munkahelyem, jár...

Megszűnik a munkahelyem, jár a GYED?

Figyelt kérdés
A férjemmel pár hónapja próbálkozunk a babával, viszont most derült ki, hogy a munkahelyem két hónap múlva jogutód nélkül meg fog szűnni. Most félek, mi van ha közben terhes lettem, jogviszony nélkül pedig nem jár a gyed. Milyen lehetőségeim vannak? Olvastam a veszélyeztetett terhességi táppénzről, az jogviszonynak számít?

2018. szept. 13. 12:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem fog járni. Keresel másik munkahelyet. Ha megszűnik a munakhelyed,nem lesz miért kapnod a táppénzt. Ahhoz kell az élő munakviszony. Nincs passzív táppénz.
2018. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha eltudsz menni munkanélkülire, és jár is segély, mert dolgoztál eleget, akkor kapsz gyed-et. Első rosszul tudja!
2018. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Akkor kell munkanélkülire menned amikor szülni fogsz


Mert akkor megvan a 365 napod 2 év alatt

És a szülés pillanatában biztosított leszel

2018. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Az első jól tudja. A munkanélküli járadék 3 hónapig jara kerdezo pedig pillanatnyilag az se biztos, hogy terhes. Tegyük fel az, akkor még két hónapig van bevetele-munkaber vagy táppénz, utána pedig nincs. Elmehet munkanélkülire azonnal, akkor 3 hónapig van jövedeleme és ezzel eygutt biztosítási jogviszonya,de a szüléskor nem lesz, így nem fog gyed járni. Ehelyett várhat a szülés előttig és akkor igényelheti meg a mhnkanelkulit, de akkor meg a szülésig nem lesz semmi jövedelme.

Érdemes lenne elhalasztani a gyerekvállalást

2018. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

"Ehelyett várhat a szülés előttig és akkor igényelheti meg a mUnkanelkulit, de akkor meg a szülésig nem lesz semmi jövedelme."


Szerintem azért jobb ez is mint a semmi...Munkát nem biztos hogy rögtön kap másikat, akkor meg nem marad ellátás nélkül legalább.

2018. szept. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

3 éve folyamatosan bejelentett munkám van. Köszönöm a válaszokat.

És mi a helyzet a GYED extrával, elvileg most már az apuka is felveheti?

2018. szept. 13. 13:01
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
Na és szerinted milyen lesz egy jövedelemből eltartani két embert, amiből az egyik egy terhes nő ? Vitamin, egészséges étkezés, esetleg fogadott orvos? Ingyen van? Plusz a gyereknek se art pár dolgot beszerezni.... E, kellene halasztani a gyerekvállalást
2018. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Igenyelheti, valóban, a gyerek betöltött fel éves kora után, ha megfelel a felteteleknek. De ez továbbra se fogja megoldani a "miből éltek a szülésig" problémát
2018. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Honnan tudod, nem-e el tudnak élni egy fizetésből a szülésig? Szerintem ne idegenek mondják már meg, hogy el kell e halasztani a gyerekvállalást vagy sem.
2018. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
Nos, ha még tudnának élni, akkor nem aggódna azon, hogy jár e majd gyed vagy sem, nem gondolod ? Nem én fogom eldönteni, hogy vállaljon e most gyereket, de féltett egy kérdést, amire lehet valaszolni
2018. szept. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!