Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kata adózóként hogy lehet...

Kata adózóként hogy lehet elmenni szülni? Ki hogy csinálta?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg Kata-s vagyok, havi 50.000-et fizetek. Tervezzük a babát és ha osszejon akkor az utolsó hónapokban nem tudok már dolgozni a nagy pocak miatt.

Ilyenkor ha táppénzen vagyok nem kell fizetni a járulékot de a biztosítás fennáll, vagy szüneteltetni kell?

Illetve mennyit kapnék a picúr után, lehet e Csed, Gyed igényesem? Ha igen kb mennyit kapnék?(5 éve folyamatos a vallakozasom)



És egy utolsó kérdés :-)

Ha 2 éven belül osszejon a tesó ő utánna is igényelhetnem a Gyed-et?


Nagyon köszönöm a válaszokat :-)


2018. szept. 20. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Eszedbe ne jusson szünetelni, mert akkor a biztosításod is szünetel és nem leszel jogosult az ellátásra.

A bruttó cseded, gyeded 66.080 ft lesz, nem sok; a tp 56.640. Jelentened kell havonta, hogy tp illetve csed majd gyed miatt nincs fizetési kötelezettséged.

2018. szept. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tappenzre mész, akkor kell lejelentem, h hogy szüneteltetni fogod, addig semmiképp. Ha teheted emeltesd meg 75.000-re, akkor 100.000 Ft körül fogsz kapni. Sokkal jobban megéri alkalmazottként tappenzre Csed-re, Gyed-re menni mint Kata-s vallalkozokent
2018. szept. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

akkor kell lejelentem, h hogy szüneteltetni fogod,



Nincs szünetelés!!!!!!!!!!!!! Azt kell jelenteni, hogy fizetési kötelezettség nincs. Az ilyen idióták miatt szív, aki bead szünetelést.

2018. szept. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-) de ez sajnos elég kevés egy baba neveléséhez :-(
2018. szept. 20. 23:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezzel tisztában voltál, mikor a kata mellett döntöttél... Valamit valamiért. Keveset fizetsz, keveset is fogsz kapni.

Keress egy adótanácsadót (lehetőleg olyant, akinek van tb-s végzettsége, bár kevesen vagyunk), aki számol, és tájékoztat a lehetőségeidről.

2018. szept. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát azért nem fizetek keveset mindent beleszámolva...bérleti díj, rezsi, anyagkoltseg stb. Annyit kifizetek mint aki alkalmazott mégse kapok annyit mint ők. Persze tudom most jön az hogy én választottam ezt, de akkor is igazságtalan.

Van olyan amit nem tudsz másként csinapni csak vállalkóival és mégsincs éves 12 milla bevételed... En pl szepsegiparban dolgozok

2018. szept. 21. 22:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy vállalkozóként kevesebbet fizetsz, mint alkalmazottként.

Vállalkozóként is van lehetőséged választani az adózási módok közül, te az olcsót választottad. Amikor indultál, akkor bizony fel kellett volna merülnie annak, hogy te szülni szeretnél, és ezt figyelembe venni a döntésnél. De van megoldás, mondom, keress szakembert.

2018. szept. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!