Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kisfiam most a héten lesz 3...

Kisfiam most a héten lesz 3 éves, a munkáltató nem tud vissza venni mivel olyan munkarend alakult hogy nem tudják nekem biztosítan! Ha újra babát várok mit fogok kapni utána így?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem hogy ha megszűnik a munkaviszonyom de, viszont én újra babát várok és felmondás után jelzem nekik és az orvos táppénzre vesz akkor újra fogok táppénzt kapni a munkáltatótól? És fog járni, csed, gyed? vagy csak a gyes?
2018. szept. 27. 12:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért mondanál fel, ha terhes vagy? Eszedbe ne jusson, így védett vagy. Ha felmondasz, semmire nem kötelezhetô a munkáltató.
2018. szept. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az a baj még nem vagyok benne biztos hogy babát várok, viszont a munkáltató ma közölte nem tudok visszamenni,nem én mondok fel ők akarnak felmondani
2018. szept. 27. 13:05
 3/20 anonim ***** válasza:
Mikor derül ki,hogy terhes vagy e?
2018. szept. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha ők mondanak fel, akkor pár havi végkielégítést is kapsz majd.

SZóval szorgalmazni fogja a közös megegyezést, amin te időt nyersz.


Mikor derül ki a terhesség?

2018. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Holnapi nap csinálok tesztet! De az érzéseim azt mondják babás vagyok!
2018. szept. 27. 14:52
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha később kiderül, hogy terhes voltál, mikor megkaptad a felmondást, akkor vissza kell vennie. Szóval ha már terhes vagy, akkor jó vagy, akkor is, ha csak holnap tesztelsz.
2018. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A fontos, hogy a felmondás előtt kell tájékoztatnod a munkáltatót. Ha a felmondást átveszed, és előtte nem mondtad el, hogy terhes vagy, akkor nem tudod a jogodat gyakorolni. Íg ha teszteltél, és pozitív, mindenképp hívd is fel őket, hogy ez van. Mert ha ők ezt ledátumozzák, onnan nincs visszaút. Ha terhes vagy, és bejelented, akkor él a felmondási tilalom a baba 3 éves koráig (már ha határozatlan szerződésed van). Szóval ha felmondás után jelzed csak, akkor már késő. De az orvosod a terhesség elejétől csak úgy táppénzre vesz? Nálunk ezt nem csinálta meg tiszta jószándékból.
2018. szept. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Menstruációmnak 4 nap múlva kellene megjönnie, viszont a teszt, negatív ez 4 nappal előbb 51% igen-nem, szóval patt helyzetbe vagyok! Már most jelezném ha tudnám konkrétan mi a helyzet! Az orvosom nagyon rendes mihelyst meg van az első nőgyógyászati vizsgálat táppénzre vesz! Volt rengeteg helyzet, semmi jogom nem volt a táppénzhez és mégis táppénzen tartott!
2018. szept. 28. 07:11
 9/20 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Mi a helyzet azóta?
2018. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szia! Mi a helyzet veled?

Esetleg még annyit tudnál tenni, hogy nem írod alá a felmondást, hanem előbb kikéred a bent lévő szabadságodat, így ezzel is nyersz időt.

2018. okt. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!