Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kisfiam most a héten lesz 3...

Kisfiam most a héten lesz 3 éves, a munkáltató nem tud vissza venni mivel olyan munkarend alakult hogy nem tudják nekem biztosítan! Ha újra babát várok mit fogok kapni utána így?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem hogy ha megszűnik a munkaviszonyom de, viszont én újra babát várok és felmondás után jelzem nekik és az orvos táppénzre vesz akkor újra fogok táppénzt kapni a munkáltatótól? És fog járni, csed, gyed? vagy csak a gyes?
2018. szept. 27. 12:56
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ott vagyunk hogy most a munkáltatóm azt kérte írjak egy kérelmet október 13.-tól hogy kérelmezem a fizetetlen szabadságot mivel október 12.-ig volt szabadságom ami kifizetésre megy! Babás vagyok :) ❤️ így ha kérem a fizetetlen szabadságot a munkáltató nem mond fel
2018. nov. 3. 12:17
 12/20 anonim ***** válasza:
Fizetetlen szabadság alatt viszont nem tudsz táppénzre menni, mert nem vagy aktív állományban. Miért nem október 13-tól vagy táppénzen, ha már kiderült a baba?
2018. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Uh még épp hogy csak látszódik, viszont az orvosom szerint várjunk plusz 2 hetet! A munkáltatóval beszéltem,fog járni, kifizető hely a munkáltatóm! Az orvosom visszamenőleg igazolni fogja a táppénzt!
2018. nov. 3. 15:48
 14/20 anonim ***** válasza:
Fizetetlen szabadság alatt nem jár táppénz.
2018. nov. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Sőt nem csak, hogy táppénz nem jár, de biztosítva sem vagy. Szóval vagy valamit félreértettél vagy átvágtak.
2018. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy nem fogok azokra a napokra táppénzt kapni de, viszont!

De viszont a munkaviszonyom meglesz, teszem fel 2 hetet fizetetlen szabadságon vagyok és jövő héttől táppénzen leszek onnantól már járni fog a táppénz!

2018. nov. 3. 16:15
 17/20 A kérdező kommentje:
A tb-t magamnak kell fizetni ami havonta 7 ezer ft de, ennyi időről szó sincs!
2018. nov. 3. 16:19
 18/20 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem.Miért kell fizetetlen szabadságrs menend, ha utána visszavesznek állományba, hogy táppénzre mehess? Ilyennel még nem találkoztam.
2018. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Akkor megszüntetik majd a fizetetlen szabadságot, hogy táppénzre mehess?
2018. nov. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Igen, megszüntetik a fizetetlen szabadságot hogy kapjak táppénzt! Ez úgy volt hívtak hogy hamarosan letelik a szabadságom és döntsek, mondtam az a helyzet hogy úgy tűnik baba van a dologban! Azt mondta annyit tud felajánlani írjak egy kérelmet erről hogy fizetetlen szabadságot kapjak! Ha tényleg biztos a dolog és az orvos is azt mondja megmarad a baba akkor táppénzre kerülök! Hétfőn megyek vissza dokihoz!
2018. nov. 3. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!