Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kismamák táppénzzel kapcsolatban?

Kismamák táppénzzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A héten derült ki a terhességem, jövőhéten szeretnék táppénzre menni. (Veszélyes munkakör, nehéz fizikai munka)

A kérdésem az lenne, hogy mennyi táppénzt fogok kapni?

A bruttóm 220.000 ft.

Pótlékokkal, teljesítménnyel együtt 200 körül kapok mindig.

Van 2 év folyamatos munkaviszonyom.

Nem értem ezt a 180 napos vissza számolásokat.

Januárban 180, augusztustol 220 a bruttóm.

Köszönöm a segítséget!



2018. okt. 14. 00:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

Mi csak jót akarunk azzal, hogy mondjuk , hogy nem ugyanaz a veszélyeztetett terhesség és a veszélyes munkahely! Hidd el, nekünk aztán rohadt mindegy hogy 100 %-os fizetéssel, vagy 60 %-os fizetéssel vagy otthon de úgy látszik ez nem jut el az agyadig...


Biztosan örülnek a munkavállalók az ilyen nőknek akik nem járnak utána a dolgoknak hiszen nekik ez megéri.

2018. okt. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Mit nem értesz azon, hogy a gyárban nincs könnyített munkakör?

Gondolom terhesen nem fognak targoncák meg erős vegyi anyagok közelében tovább foglalkoztatni.

2018. okt. 14. 22:33
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
A könnyített munkakörbe tartozik az is , hogy beraknak portásnak, postásnak, vagy az irodába , de ha nem tudnak , akkor távolléti díjat KELL fizetniük, az pedig az alapbéred, tehát sokkal jobban járnál mint a tápénzzel. De úgy látom nem érted, hiába magyarázzuk nem véletlen használják ki az ilyen gyári munkásokat...
2018. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Bruttó 1230 Ft-os órabérre kaptam 150.000 Ft táppénzt. Pótlékokkal, bónuszokkal én is 200-230-at kerestem amúgy.
2018. okt. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
28%

Nehogy kérj könnyített munkát. Akik ezt tanácsolják ( bár törvény szerint igazuk van), gondolom mind irodában csücsülő irodista, akik nem kapnak pótlékot. Ugyanis, ha csak alapbért kapsz és mivel az bérezett napnak számít, azt vennék figyelembe a csed és gyed összegének a megállapításánál, így viszont több 10 ezer ft-ot buksz. Viszont, ha táppénzre mész, akkor a táppénzes napikat átugorják és a táppénz előtti 3. hónap utolsó napjától számítanak vissza 180 bérezett napot. Ebben vannak a pótlékok is, több csedet és gyedet kapsz. Viszont, ha alapbéren leszel, az jól lehúzza majd a csedet, gyedet, mert nincsenek pótlékok.

Igazából sok irigykedő diplomás irodista van, mivel egy gyárban dolgozó is megkaphatja a max. gyedet is, mivel a pótlékokkal, prémiumokkal elérik azt a bruttót, amit egy diplomás ember keres és ezt rossz szemmel nézik, nem tetszik nekik. Több ilyennel is találkoztam. Úgyhogy nyugodtan menj táppénzre, nem te leszel az első, aki úgy van terhesen táppénzen, hogy nincs rá indoka, rengetegen vannak így otthon, sőt még vannak akik gyedet, gyest is kapnak nagyobb gyerek után +terhesség miatt táppénz! Ez milyen már? Ezt nem lenne szabad engedélyezni!! Hosszabb távon jobban megéri, ha táppénzre mész, mint távolléti díjon lennél! Ja, lepontozhat a sok irodista!

2018. okt. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is pontosan így kalkuláltam, ahogy az utolsó írja! 3 műszakban kerestem 200-250et, most táppénzen vagyok, így maximum gyedet várok majd.
2018. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!