Szabadság gyes után?

Figyelt kérdés

Oktober 11.én töltötte a fiam a 3at.

Oktober 12 ota szabin vagyok november 5ig , ekkor kezdem a munkát.

Azt mondta a munkáltatom hogy még 24 napom maradt.

Elfelejtettem tőle megkérdezni , de már ha dolgozom rá kérdezek csak hátha valaki okosabb . 🙄

Ezt át lehet vinni jövő évre vagy le kell még idén töltenem , vagy kifizetik.. Hogy mükődik ez ? Köszönöm.



2018. okt. 25. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Ez teljes mértékben munkáltatója válogatja. Nálunk nem lehet átvinni, szigorúan kivetetik. Kórházban dolgozom.
2018. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
2 hónapon belül kell kivenni az összes felhalmozott szabit.
2018. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Azthittem ez egységes alapon mükődik.

Igazábol reménykedem benne hogy nem viszi át jövő évre. Mert akkor jövőre 40 valamennyi szabim lesz. Az meg kicsit sok

2018. okt. 25. 12:21
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Sok? Mit nem adnék egy ovis mellett 40 nap szabiért?! Törvényesen úgy viheted csak át, ha folyamatos, vagyis megkezded 2018 decemberében és 2019 januárjában fejezed be, és nincs benne szünet.
2018. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem nem sok , sőt örülnék is. Csak a munkáltató szemszögéböl sok.

Mert mikor dolgoztam akkor is nagyon nehezére esett rá bolintani ha valaki szabira szeretett volna menni.

2018. okt. 25. 12:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, így már értem. Igen, sok munkáltató azt hiszi, hogy robotok vagyunk és nem emberek, főleg nem családanyák.
2018. okt. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!