Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes utáni szabadság alatt...

Gyes utáni szabadság alatt kirúghatnak ha közben jön a kistesó?

Figyelt kérdés
Gyesem október 14-én lejár de úton a kistesó. Gyes lejárta és újabb szülés között 2 hónap van. Szülés előtt szeretnem igénybevenni csed, de így is van egy hónap a kettő között. Ha szabin vagyok egy hónapot kirúghatnak? Vagy menjek táppénzre?
2017. máj. 25. 11:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Hogy rúgnának ki amikor védett vagy?
2017. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem rúghatnak ki terhesen. Akkor sem, ha nem jelentetted még be. Visszamenőleg védett vagy.
2017. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Amikor eljöttem anno a cégtől családot alapítani akkor más volt a vezetőség. Gyedem alatt eladták a céget ahol én határozatlan munkaszerződéssel vagyok. Viszont sorra kirúgták az összes volt kollégámat. Senkit nem ismerek. Gyanítom engem sem akarnak megtartani. Ezért vagyok kíváncsi rá, hogy mi lesz így velem.
2017. máj. 25. 11:41
 4/15 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek nagyon beijedtem mert a volt kollégák akik el lettek küldve azt mondják nagyon szemét az új főnök és vigyázzak mert megtalálja a módját hogy szabaduljon tőlem is.
2017. máj. 25. 11:44
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Csoportos leépítéssel kitehet.
2017. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Törvényileg csak akkor lehet, ha csoportos leépítés van, vagy nagyon súlyosan megszeged a szerződésed (pl lopsz, munkára alkalmatlanul mész dolgozni ...stb).


SZóval túl sok lehetősége nincs. Nem tud kirúgni, ha megfeszül sem.

2017. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Azt hiszem nagyon utána kell járjak. Pedig nagyon szerettem ott dolgozni.
2017. máj. 25. 13:09
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Pont úgy jártam, mint te. Két gyerek születése között ki akartam venni a szabim, de a főnököm megüzente, hogy megtehetem, de tudjak róla, hogy elbocsátható vagyok. Nem tudom törvényes lett volna vagy nem, de biztos ami biztos táppénzre mentem, nem hiányzott a cirkusz.
2017. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Én sem szeretnék kockáztatni. Ma egész nap a netet bújtam info miatt. Táppénzre lehet úgy menni hogy nem veszek ki szabit es nem megyek vissza egy napra sem? Egyébként veszélyeztetett terhes vagyok. Papírom van róla.
2017. máj. 25. 20:21
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Igen, én is úgy mentem táppénzre.
2017. máj. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!