Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha terhesség elejétől táppénze...

Csné.Vanessza kérdése:

Ha terhesség elejétől táppénzen vagyok akkor azt beleszámolják a CSEDbe és a GYEDbe? Ezt nem igazán értem . Akkor most alig fogok valamit kapni?

Figyelt kérdés
Az első babámat várom, az orvoshoz most készülök menni de szinte biztos vagyok benne hogy nem fog engedni dolgozni a munkám miatt. (4műdzskos vagyok,álló munka,forrasztok 8óárban) Nem szeretném kockáztatni a baba egészségét. De tartok az anyagiaktól is .

2018. nov. 1. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz nem számít bele a számolásba. A béredből fognak számolni.
2018. nov. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, a munka szamit. En is tappenzen vtam vegig mert fekudni kellett. A csed meg a gyed abból szamolva amit elotte kerestem
2018. nov. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A számítás alapja a táppénz előtti béred lesz. Ellátás nem lehet ellátás alapja!

Viszont arra készülj hogy ha egészségügyi gond nem áll fenn csak a munka miatt nem fog veszélyeztetett terhesség nyilvánítani! Ugyanis csak veszélyeztetettként vesznek táppénzre!

Műszakvezető vagyok gyárban, 60 nő van a műszakomban!

Szóval ha külön és nyomatékosan nem kéred csak úgy nem írnak ki!

2018. nov. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3as, nem igy van hogy ha a magzatra veszelyes a munkakornyezet akkor ajanlanak fel neki masik munkakört? Nem tudom, kerdezem. Kivancsisag. En ilyen helyen dolgozok de en egeszsegugyi okok miatt vtam tappenzen sajnos, pedig szivesen dolgoztam vna irodaban terhesseg alatt.
2018. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!