Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A CSED/GYED összegébe a...

A CSED/GYED összegébe a táppénz bele számít, figyelembe veszik? A terhesség elejétől 9-es kóddal vagyok táppénzen, a problémát alább részletezem.

Figyelt kérdés

Számos OEP ügyintézővel osztottam meg a problémámat, de sajnos egymásnak teljesen ellentétes információkat kapok.


2018. 04.03-án létesítettem közalkalmazotti jogviszonyt.

2018.08.30-tól vagyok 9-es kóddal táppénzen, a babaát 2019 április végére várjuk. A baba születéséig adott lesz a min. 365 biztosított nap az elmúlt 2 évben.


Jelenlegi dilemmám a következő:


Az egyik ügyintéző szerint gyakorlatilag a terhesség első hat hónapjában megszerzett jövedlmem lesz a mérvadó , így a 6-ból 5 hónap táppénz, és ha novelni akarom a CSED, GYED összegét, akkor az lenne az érdekem, hogy vissza menjek még legalább 4 hónapot dolgozni. Így lesz meg a szülés várható időpontjától vissza számított 3. hónaptól visszakeresett 180 nap jövedelem. Tehát az ügyintéző szerint a CSED/GYED összegét egyértelműen lehúzza a tp. , minden munkával töltött nap emel a CSED/GYED összegén.


A másik ügyintéző viszont azt az információt adta, hogy a keresőképtelenség első napjától visszamenőleg fogják keresni a 180 napot, ami értelemszerűen nem lesz meg, így csak a 2018. április-májusi béremet tudják figyelembe venni vagy a szerződésbéli jövedelmem fogja a CSED és GYED alapját képezni. Valamint ez a mostani táppénzem alapja is.


Van ennek számításáról valakinek bővebb információja?


Segítségeteket előre is köszönöm!


2018. okt. 3. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Veled nem ez lesz a fő gond.

Dolgoztál előtte is?

Mennyi megszakítás volt a két munkahely között?


Egyébként az az infó a valós, hogy ellátás nem lehet ellátás alapja, azaz nem húzza le a tp a csed/gyed összegét.


Már ha lesz egyáltalán csedet, gyeded. Mert ha ez az össz munkaviszonyod 2 éven belül, akkor el fog fogyni a tp jogosultságod mire csedre mennél és így nem jár semmi.

2018. okt. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2017. január 16-tól van folyamatos munkaviszonyom.
2018. okt. 3. 07:30
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Az előző munkahelyed és a mostani között nem volt megszakítás? Ha nem,akkor nincs semmi gond. A táppénzes napokat átugorják majd,azt nem veszik figyelembe a csednél és a gyednél.
2018. okt. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem volt megszakítás. De elvileg csak az utolsó munkahely számít, az előzőre nem mennek vissza jövedelmet keresni. Olyan zavaros ez az egész. En azt gondolom, hogy nem lehet olyan nagy különbség a számításban mivel közalkalmazott vagyok fix a bérem. Szóval mindegy hogy 180, 120, 30 napból vagy a szerződéses jövedelemből számolnak napi átlagot. De ez csak találgatás részemről, mert foglalmam sincs mi a számítás menete és valljuk be a bűrokrácia általában nem a józan parszti ész alapjén működik.
2018. okt. 3. 08:03
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Nekem nezték az előző minkahelyet,mert az új helyen csak 4 hónapja dolgoztam. Deennem majdnem 4 éve,fogalmam sincs,változott e valami. Ebben a munkaügyes tud segíteni.
2018. okt. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valószínű, hogy azóta volt valami változás. Az egyik ügyintézó azt is mondta, hogy ami erre az évre érvényes nem biztos, hogy jövőre nem fog megváltozni. :(


Ha van még valakinek friss infója, szeretettel várom! :)

2018. okt. 3. 08:27
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

TB ügyintézőként tudom, hogy aki tudja a szakmát, az nem az OEP-nél helyezkedik el potom pénzért...


Először azt vizsgálják, jogosult vagy-e ellátásra:

-Szülést megelőző 2 évben van-e 365 nap biztosítási jogviszonyod (ez lehet 10 munkahely is összesen)

- és hogy szüléskor is biztosítva vagy-e


Ha ennek megfelelsz, akkor jogosult vagy.

Ezután vizsgálják az összeget, mennyit fogsz kapni.

-Szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától számolnak visszafelé 180 napot, ennek tényleges jövedelme az alap. Ellátás nem lehet ellátás alapja, tehát a táppénzes napokat átugorják. Ha nincs 180 nap, akkor 120-at néznek, ha ennyi sincs, akkor vagy 30 nap, vagy szerződés szerinti bérből számolnak.

-Mindenképpen csak az utolsó munkahelyen elért jövedelmet nézik csak.

2018. okt. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm utolsó! Ez pl jelenti azt is hogy ha vissza megyek dolgozni ( az esetemben ugye 2019 január végétől lenne vissza számolva a 180 nap) pusztán kihagyjàk a tàppénzes napokat, tehát ilyen értelemben nem is kell egybefüggő időszaknak lenni?
2018. okt. 3. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!