Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes után munkanélküli járadék...

Bogica0616 kérdése:

Gyes után munkanélküli járadék megállapitása?

Figyelt kérdés
2015 óta folyamatos munkaviszonyom van ugyan annál a cégnél. 2016. Júniusában elmentem szülési szabadságra, de a cég megfog szünni, mert egy új céget alapított a tulaj. Mikor vissza megyek dolgozni, ki adja a szabikat és búcsút int. De, hogy lesz tovább? Milyen bérből állapitják meg a munkanélküli ellátást? Mennyi ideig jár, ja 1 évet gyesen voltam elötte meg gyeden? A segítséget előre is köszönöm.
2018. nov. 28. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Munkakeresés az fel sem merül, mint lehetőség ?
2018. nov. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
1-es, pacsi 👋
2018. nov. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gondolom te is szeretsz kötekedni vagy csak rossz napod van. Tudod vannak olyan faluk ahol nyáron nem szoktatják be az oviba a gyerekeket. Itthon egyedül meg nem hagyhatom. Vagy hagyam egyedül?
2018. nov. 28. 09:57
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem a minimális összeget fogod kapni. A gyes sem sok (finoman fogalmazva), szerintem ne is számíts többre. Az első 2 valószínűleg amint be tudta dobni bölcsibe a gyereket, rohant vissza dolgozni, bele se gobdolnak, hogy valakinek fontosabb a család, mint a pénz.
2018. nov. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

1, Az elsőnek fontos volt, hogy eltartsa a gyerekét, akit amúgy nem a semmire vállalt így inkább dolgozott és nem segélyt lesett.


2, max 3 hónapig jár munkanélküli segély, amiből kb éhen lehet halni, így jobban jár az ember, ha dolgozik.


3, Apuka is van, gondolom, ő is tud vigyázni a gyerekre és képes lesz majd beszoktatni is


4,

Bölcsőde is létezik



Tudom, tudom, Apuka lelépett/éjjel nappal dolgozik, család nincs, barátok nincsenek, senki se segít, sehol nincs munka és nincs bölcsőde. Szorítok, hogy kapj munkanélküli segélyt, ah biztosan javít majd a helyzeten. Eszedbe se jusson már most munkát keresni, semmi értelme. Amúgy érdekes, megszűnik a cég, te pedig még egy évig állományban leszel a nem létező cégnél. Ilyet még nem is hallottam. Nyilván, ert nem lehetséges.

2018. nov. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

1. Én azt írtam, hogy a cég meg fog szűnni és nem azt, hogy már megszűnt.

2. Nem tudom, miből gondolod, hogy a semmire szültem, nem írtam, hogy éhezem e nélkül a pénz nélkül.

3. Mivel nem éhezem és nem szűkölködöm, így nem volt szükség a gyereket lepasszolni másnak. Tudom sokan megteszik.

4. Valóban nincs bölcsőde nálunk, jövőre fog nyitni egy alapítványi.

5. Szerintem bárkit érdekelne, aki dolgozott folyamatosan, hogy mennyit kaphat, vagy mire jogosult. Tudom vannak olyan nagyszerű adófizetők akik még a gyedet sem veszik igénybe, hisz nem a semmire szültek.

6. Azt sem mondtam, hogy feltétlen itthon maradnék. Agusztásban nyit az ovi be lehet szoktatni.

7. Azt sem írtam, hogy apuka, lelépett volna, vagy, hogy megszakad a munkába.

8. Ha nem tudod a választ nem kell válaszolnod, lapozz nyugodtan bátran tovább.

Köszönöm a választ akkor minimális összegű jár, ami a gyesnél biztos több.

2018. nov. 28. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Itt felesleges ilyet kérdezni! Itt mindenki megmondja a tutit, mindenki marha okos, mindenkinek megvan mindene es mindenki hiper szuper szülő...akik teljs csaladban nevelik a gyereket (ugye apuka is minta apa).
2018. nov. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%
Nem értitek. Lejár a kerdező Gyes-e, ezután nem dolgozni akar menni, hanem inkább otthon marad munkanélkülin. Ennek mi értelme van? Nagyon kevés összeg, plusz csak 3 hónapig jár.
2018. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló. Sajnos te nem értesz engem. Egy a kérdésem nem erre irányúlt. Kevés összeg rendben van, de én azt szerettem volna megtudni, hogy mennyi az a kevés, miből számitják ki?

A másik, mindenkinek lehetnek egyéni problémái, az enyém az, hogy NINCS hova tenni a gyermeket 2-3 hónapra, mig én dolgozok. Ezért a fönököm az új cégébe csak akkor vesz fel, ha már elindul az óvi. Nyáron nálunk bezár az óvi, ismétlem NINCS beszoktatás! Talán az a legjobb megoldás, ha hallhatok rád és lepasszolom a gyereket 340 km-rel arrébb élő nagyszülökhöz.

2018. nov. 28. 15:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen az nem garancia számomra, hogy valóban foglalkoztatni is fog, az óvi megkezdése után.
2018. nov. 28. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!