Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen sorrendben intézzem el...

Milyen sorrendben intézzem el a feladatokat, kilépjek először a munkaügyiből és utána bejelentkezzek GYES-re, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha itt tettem fel a kérdést, de más oldalt nem látogatnak annyian. Sajnos úgy alakult, hogy mikor terhes voltam akkor épp nem volt munkahelyem csak gyakorlaton voltam,így be kellett jelentkeznem a Munkaügyi Központba.

Nem tudom sajnos hogy melyiket intézzem el előbb, meg hogy a munkaügyi milyen papírokat kérhet tőlem. Elérni soha nem tudom őket telefonon, nem vagyok mobilis,mert a babámat nem tudom bármikor anyára hagyni, így fontos lenne hogyan intézzem. Az anyakönyvi kivonatát ma délután vesszük át, de addigra munkaügyi sem lesz nyitva. A GYES-hez meg nem tudom kell-e igazolás hogy nem kapok segélyt. Szóval nem tudom.



2018. dec. 17. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! A baba anyakönyvi kivonatával jelentkezz a munkaügyi hivatalnál,vagy te vagy meghatalmazod apát és ő viheti be,ott adnak egy igazolást és csak azután tudod intézni a gyest addig nem.Legalábbis nekem ezt mondták,de félidőben nem kellett jelentkezned a kiskönyvvel?És akkor elmondták volna hogy mi a teendő ha megszületett a baba.
2018. dec. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem, nekem nem kellett jelentkeznem félidőben. Csak mondtam hogy terhes vagyok és nem tudok nagyon bejárogatni hozzájuk, így az ügyintéző késői időpontot határozott meg. Mondjuk megkérdezhettem volna hogy mi lesz majd a teendő, de valahogy nem volt egyértelmű.
2018. dec. 17. 11:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Kaptál ellátást? Jogosult vagy csedre?

Ha igen, akkor párhuzamosan jár egy napra az ellátás.

Ha csak gyes jár, akkor mindegy a sorrend.

2018. dec. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!