Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha terhesség alatt elmegyek...

Ha terhesség alatt elmegyek pl.2-3 hét táppnzre, az beleszámít a GYED-nél az egy évbe?

Figyelt kérdés
Például ha valaki 6 hónapja dolgozik a cégnél amikor teherbe esik, a másik 6 hónapot terhesen dolgozza. Ha ez idő alatt eü okokból (pl reggeli rosszullétek) egy időre táppénzre szorul, akkor az beleszámít a GYED-hez szükséges 1 éves biztosítási jogviszonyba igaz?
2019. jan. 1. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Időben igen, pénzben nem.
2019. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor jól tudtam, köszönöm.
2019. jan. 1. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, és a “pénzbe nem”, az mit takar? Kevesebb lesz így a pénz vagy pedig a munkával eltöltött napok bérezését veszik csak alapul?

Köszi,és mégegyszer bocsi.:)

Jó babavárást!

20hkm

2019. jan. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia, mi még csak hamarosan tervezzük a babát, nem olyan régóta dogozom viszont minél hamarabb szeretnék elmenni szülni, de GYED-et is szeretnék kapni, ezért számolgatok. :) A GYED-hez ugye kell 365 nap biztosítotti jogviszony, és úgy számolják ki, hogy 180 napi aktív jövedelmet néznek, ennek veszik az átlagát. De a táppénz ebbe nem számít bele, azokat a napokat átugorják mert az nem számít aktív pénzkeresésnek, hanem egy ellátás, továbbá ellátás nem képezheti másik ellátás (tehát a táppénz a gyedét) alapját. Szóval nem húzzák le ezek a napok a GYED összegét.

Boldog babavárást neked. :)

2019. jan. 2. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:

De jó!:) Pont erre voltam kíváncsi.

Én is mielőbb szerettem volna babát, így belekezdtünk a projektbe a munkahelyemen eltöltött 7. Hónapban, àm azt én sem kalkuláltam bele,hogy egyből összejön, és már a második terhességi hónapban táppénzre kell jönnöm, de ezek szerint az én helyzetemben ez nem jár majd anyagi veszteséggel.

Bocsánat a kis sztorizgatásért, gondoltam hátha hasznos lesz valakinek a ksőbbiekben :)

Kívànok mielőbbi babásodád!

2019. jan. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!