Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy járnak a támogatások és...

Hogy járnak a támogatások és a szabadság?

Figyelt kérdés

Most töltöttem a 12. hetemet, ezért csak most kezdtem el igazán elhinni, hogy babánk lesz. Szeretnék utána járni mi jár mikor és hogyan. A csed, gyed, gyes összegével tisztában vagyok.

Amiről kevés infót találok az az, hogy mivan akkor ha már gyes-en vagyok, amikor megszületik a második babánk? Arra az időre a pici miatt újra járna szabadság a csed idejére és a gyed első félévére? Illetve megkaphatom párhuzamosan a gyest és a csedet is?


2019. jan. 5. 14:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, kaphatod párhuzamosan. Nálunk a nagyobbra még járt a GYED amikor mellé a kisebbre járt a CSED. (Az a pár hónap pénzügyileg nagyon jó volt, 300+ ezer forint körüli) Utána nagyobbra GYES, kicsire CSED, aztán most tartunk ott, hogy nagyra GYES, kicsire GYED.


Persze nem muszáj ilyen kis korkülönbségnek lenni, mint nálunk. Akkor persze nem lesz CSED+GYED egyszerre. De az fontos, hogy a második gyerek az első 3 éves koráig megszülessen, különben csak gyes jár a másodikra (vagy vissza kell menni dolgozni közben).

2019. jan. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!