CSED, GYED számítása?

Figyelt kérdés
Garantált bérminimumot kapom, tehát 2018-ban bruttó 180.500 Ft-ot. Második gyermekemet várom,a CSED számítása az érthető, a bér 70%-a,mínusz SZJA,de nem tudom,hogy a két gyerekre mennyi adókedvezmény érvényesíthető, ha jól tudom ebből az összegből nem tudom mind a 40.000 Ft-ot. A párommal meg tudom osztani,hogy a fel nem használtat ő vegye igénybe? Illetve a GYED számítása nem teljesen világos. Köszönöm előre is.
2019. jan. 11. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyed számítása ugyanez, csak abból az szja-felül mèg honnan 10% nyugdíjjárulèkot is.

Persze még tudod osztani, de akkor úgy töltsètek ki az adóelőleg nyilatkozatot. De akár kèrhetnè ő is mind a kettőre. Vagy te csak 1-re kèred, ő meg a másikra.

2019. jan. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem tudod érvényesíteni mind a 40 ezret? Idén 195 ezer a garantált bérminimum, abból vonnak 29250 szja-t meg 19500 nyugdíjjárulékot. Vagyis 40 ezernél több adót és járulékot fizetsz. Bérkalkulátor szerint gyerek nélkül 129675 a nettó, két gyerekkel pedig 169675.
2019. jan. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es, csed, csed! Nem vonnak belőle csak szja-t! Ezért nem tudja havonta teljesen kihasználni.


Kérdező, a gyedből majd menni fog a 40 ezer érvényesítése is. Ha neked nem gond, hogy utólag adóbevalláskor kapod vissza a fennmaradót, akkor nem vesztesz semmit.

2019. jan. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3, A gyed-ből se fogja tudni èrvènyesíteni a 40-et, csak olyan 32e körül.
2019. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek!
2019. jan. 11. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!