Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény igénylése?

Családi adókedvezmény igénylése?

Figyelt kérdés

Férjem fogja igényelni, egy hét múlva töltjük be a 91. napot. A munkahelyén már a múlt héten kellett valami ezzel kapcsolatos papírt leadni, és azt mondták, hogy aki nem adja le, az már csak jövőre kapja meg.

Ezt nem teljesen értem...

Ha most január végén leadja hozzá a papírokat, miután megkaptuk az igazolást az orvostól, akkor már idén nem tudjuk havonta igényelni? Majd csak a jövő évi adóbevallással egy összegben? Vagy már januártól hozzá kell tenniük a fizetéséhez a +10.000 Ft-ot?



2019. jan. 12. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

Mi legutóbb tavaly adtunk le papírt, így az idei adóbevalláskor ezt figyelembe fogjuk venni. Ha ti most adtatok le, azt szerintem a következő évre szól.

Viszont hogy ha egy összegben akarjátok felvenni, akkor nem is kell papírozni. Az első évben én igényeltem, azaz az első adóbevalláskor beikszeltem hogy gyerekem van és kérem a jóváírást. Semmi gond nem volt, júniusban meg is kaptam egyben az egész évit.

2019. jan. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Havonta szeretnénk kapni, nem egy összegben.

De akkor most idén hiába járna 12 hónapra, nem fogjuk megkapni már, csak jövőre??

2019. jan. 12. 13:14
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Ezt a könyvelőtől kellene megkérdezni, mert ő intézi ennek a lejelentését.
2019. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy leadási határideje az igénylésnek. Ami azt jelenti, hogy ha nem adod le időben, akkor a január havi számfejtésnél még nem fogják tudni figyelembe venni, azt majd jövőre, a 2019. évi adóbevallással vissza lehet igényelni. A következő hónaptól már figyelembe veszik a bérszámfejtéskor. Legalábbis normális helyen így működik.

Tehát: csak a januárit kell majd jövőre visszaigényelni, a többi hónapra már el kell hogy számolják.

2019. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy a 4-es írta. Mi novemberben igényeltük és már abban a hónapban (tehát a decemberi fizetéskor) megjelent a bérpapíron.
2019. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!