Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 5 hete nem érkezett meg az...

5 hete nem érkezett meg az újszülöttem tb-kártyája, hívtam az OEP-et, de ott a robothang azt mondta, hogy nincs teeendő az igényléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már volt hasonló kérdés, de nem tudok tovább lépni, ezért tettem fel ezt még egyszer. A kórház intézte, ott továbbították az illetékeshez.

Gondoltam megkérdezem az OEP-et, de nem lehet ügyintézővel beszélni, mert a fentebb írtakat mondja el a robothang. Most mit csináljak? Nem tudok ma sem bemenni személyesen az OEP-hez.



2019. jan. 18. 09:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem tudsz telefonálni, és nem tudsz bemenni, akkor nem sok lehetőséged van. Vársz.


Ha majd be tudsz menni személyesen, tudsz kérni egy igazolást a baba TAJ számáról, és azzal mindent tudsz intézni. Akkor mindegy, mikor érkezik meg a kártya.

2019. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt elfogadják a GYES-hez, a családi pótlékhoz és az egyszeri anyaságihoz is? Ha jól tudom a babám tb-je kell ahhoz hogy ezt megkaphassam. A kérvényt már beadtam amúgy még decemberben a kormányhivatalnál, de kaptam végzést hogy függő hatályú a döntés.
2019. jan. 18. 09:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, meg még valami kérelmet is kapnom kell, amit szintén postáznak, de az sincs még. Nem értem, hogy miért kell még az a kérelem is.
2019. jan. 18. 09:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Emailt írjál nekik az illetékes osztályra, azt elolvassák, nekem is válaszoltak rá 1-2 órán belül
2019. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Írtam nekik e-mailt, lehet ma nem is válaszolnak, mert hamar zárnak. Egyébként még a Gyes-hez valami Nyilatkozatot is be kell adnom, hogy elbírálhassák. Most hívtam az illetékeseket. Csak azt nem értem, hogy ezt a KOrmányablaknál az ügyintéző miért nem mondta, vagy nézte át. Gondolom hogy ott kell ezt a nyilatkozatot beadni, hogy nem részesülök egyéb segélyben vagy valami ilyesmi. Ez kész őrület.
2019. jan. 18. 10:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen. Ha kérsz a TAJ számról igazolást, azt mindenhol elfogadják. Azért írtam. Én is így csináltam 5 éve, nem vártam 1 napot sem a kártyára.
2019. jan. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Közben kiderült, hogy a postás rossz címre vitte és visszaküldték. Jövő héten elvileg megkapom.
2019. jan. 20. 11:05
 8/8 anonim ***** válasza:
babakötvényről nem kaptál még tájékoztatést mailben vagy postán? azon szerepel a baba TAJ száma (vagy adó, nem merek fogadni rá, hogy melyik, nézd meg, hátha)
2019. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!