Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jogosult vagyok CSED-re, GYED-re?

Jogosult vagyok CSED-re, GYED-re?

Figyelt kérdés
2018. Augusztus 12-től van határozatlan munkaidejű szerződésem. Ha jövő hónapban teherbe esnék és a 12. hét után kiírnának táppénzre úgy meg lenne az 1 évem. Viszont az előző évből nincs meg a biztosított 180 nap, és ebben az évben se lenne meg. Akkor miből számolnák a GYED-et? Ahhoz, hogy végig kapjam a táppénzt még 2 hónapot kell dolgoznom. Meddig lenne érdemes várnom?
2019. febr. 22. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szülékor legyen munkaviszonyod, illetve 2 éven belül visszamenőleg legyen egy év munkaviszony.

Bele kell kalkulálni, hogy táppénzen annyit lehetsz csak, amennyit az aktuális cégnél ledolgoztál.

2019. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell minden (?) évből 180 napnak lennie. A szülést megelőzően kell két év alatt 365 nap munkaviszony. Ha most teherbe esel, és november végén szülsz, már lesz több, mint 15 hónap munkaviszonyod. Várd ki azt a 2 hónapot, hogy a táppénz biztos legyen, és aztán már jó vagy. Bár, ha kiírnak, akkor is már legalább 6-8 hetes terhes leszel, szóval pár hónapot még akkor is dolgozol, ha most azonnal nekiálltok próbálkozni. De egy-két hónapot érdemes várni, az a biztos, ha nincs napra pontosan kiszámolva.
2019. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Illetve a másik kérdésem, táppénz előtt ki vehetem az éves szabadságomat?

2019. febr. 24. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!