Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes és álláskeresési járadék...

Gyes és álláskeresési járadék kapható együtt?

Figyelt kérdés
Gyest kapok novemberig, mellette dolgozok. Most február végén jár le a munkaszerződésem és jött a levél, hogy március elején menjek a munkaügyre, mert jogosult vagyok álláskeresési járadékra.November elejétől dolgozok, előtte gyeden voltam itthon a fiammal.

2019. febr. 23. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha szeretnéd az álláskeresésit igénybe venni, akkor a gyest arra az időre le kell mondanod!
2019. febr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem jár, le kell mondani. Ráadásul nekem pl. márúgy kellett mennem a munkaügyibe,hogy már a kezembe van a lemondásról szóló határozat...azaz több mint 2 héttel hamarabb lemondtam a gyest, meg kellett várjam a határozatot és csak azzal mehettem a munkaügyibe.

Viszont ott megállapították az álláskeresésit és az hóközben jött szerencsére.

2019. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ez mennyi ez a járadék meg mennyi ideig jár? Mert ha nem sokkal több mint a gyes meg nem is sokáig kapom akkor gyes marad, mert lemondani aztán igényelni később megint..
2019. febr. 23. 09:54
 4/5 anonim ***** válasza:
3 hónapig jár, az összeg a fizetéstől függ. A kiszámított járulékalap 60%-a, de nem haladhatja meg a mindenkori minimálbér napi összegét.
2019. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2 vagyok, hát ezt ki kell számoltatni ott bent, megvan hogy mennyit kell dolgozni előtte és abból a bérből ...nem egy hatalmas összeg nyilván.

De minimálbér esetén is azért jóval több mint a gyes.


[link]

2019. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!