Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A kevesebb összegből fogják...

A kevesebb összegből fogják számolni a CSED-et, GYED-et?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 2017-ben mentem el szülni a munkahelyemről, a főnököm akkor felemelte a bérem, hogy magasabb csed, gyed járjon. Most ismét várandós vagyok, kértem a fizetetlen szabi megszunteteset, a szabadsagok kiadasat és tappénzre megyek. Most negatív irányba akarja modositani a munkabérem, ha ezt megteszi nyilván csak a beleegyezesemmel, akkor az alacsonyabb bérből fogják számolni a csed, gyed összegét a szuletendő picire? Mi tortenhet, ha nem egyezem bele a munkabér módositasba? Köszönöm

#GYED #CSED #munkabér módosítás
2019. márc. 6. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Abból számolják mint az elsőnél
2019. márc. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még él a kedvezményszabály. A magasabból számolják.
2019. márc. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm és ez biztos? Brutto 81ezer Ft-al csökkenne a bérem, nem szeretnék rosszul járni
2019. márc. 6. 10:56
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, de kb nem érdekelne, hogyan jársz.


Kérted a fiznélküli megszüntetését, mert tudod, hogy 30 nap múlva bajod lesz? Ne nevettess... évekig nem lát, de most megint fizetheti a táppénzed harmadát, hurrá. Az ilyen tapasztalat miatt fogja elutasítani a gyerekvállalás előtt állókat legközelebb az illető.

2019. márc. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
30 éves vagyok és még nem szültem. Az állásinterjúkon eleve hátránnyal indulok. Vajon miért??
2019. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szívesen elnézéseteket kérem, amiért családot mertem alapítani és kihasználom a lehetőségeket :/
2019. márc. 7. 11:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak tudod a lehetősègeket nem muszáj ám kihasználni, van úgy, hogy mèrlegelni kell, megèri-e pofátlannak lenni.

A főnököd annak idejèn jó fej volt, segített, hogy jobb ellátást kapj, nem lett volna kötelessège, csak volt benne jó èrzès. Te meg most mèg pluszba keresni akarsz rajta. A táppènz harmadát fizetnie kell, ès a nagy semmièrt, hisz èvek óta nem látott, nem a munkából esel ki. Nem azzal van gond, hogy családot alapítasz, hanem hogy minden alkalmat megragadva tartod a markod a lóvèèrt, mert neked az jár.

Amúgy a bèrcsökkentès a táppènzed összegèt fogja meghatározni, az az új bèredből lesz számolva. Gondolom úgy van vele, ha már a semmire fizet, legalább valamivel kevesebbet kelljen.

A csed,gyed összege a kedvezmènyszabály miatt a règi összeg lesz, megnyugodhatsz.

2019. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Inkább nem megyek bele, hogy mennyire is volt jófej, mert rossz fülekbe jutva rá is cseszhetnek, minden esetre remélem nem az 1 hónap táppénz miatt fognak csődbe menni
2019. márc. 8. 10:50
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2019. márc. 8. 10:51
 10/10 anonim ***** válasza:

"Inkább nem megyek bele, hogy mennyire is volt jófej, mert rossz fülekbe jutva rá is cseszhetnek"


Igen, ès valószínüleg te is, úgyhogy ne reklámozd. Azt meg erősen kètlem, hogy mindössze 1 hónap miatt bohóckodsz, mert akkor összessègèben tènyleg nem jársz jól.

2019. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!