Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED és diplomás GYED igénylés...

CSED és diplomás GYED igénylése hogyan történik?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy még egyetemen tanulok, és láttam, hogy ezt a kettő támogatást akár már igényelhetem is. Viszont nem egyértelmű számomra, hogy egyetemistaként mi a teendőm. Úgy értelmeztem, hogy ha valaki dolgozott előtte, akkor neki a munkahelyén kell leadni az igénylést, viszont nem tudom, hogy az én esetemben hol kell. Az egyetemen? Illetve kell az egyetemről kérnem igazolást arról, hogy előtte biztosított voltam? Egyébként a "Nyilatkozat csecsemőgondozási díj és gyermekgondozási díj együttes igényléséhez" nyomtatványt szeretném majd benyújtani.

2019. febr. 23. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán van/lesz gyereked?
2019. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem! Azért kérdeztem, mert nem lesz... OMG

Ugyan miért kérdeznék ilyet, ha nem lenne? -.-

2019. febr. 23. 13:02
 3/12 anonim ***** válasza:
Először is csed nem jár, csak gyed. Így nem az a nyomtatvány kell neked. OEP-nél tudod leadni, ott fel is világosítanak.
2019. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy igen.


"Csecsemőgondozási díjra jogosult az a nő, aki a gyermeke születését megelőző két éven belül 365 napon át biztosított volt..."



"A csecsemőgondozási díjra jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani

...

közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideje folytatott tanulmányok idejéből 180 napot"

2019. febr. 23. 14:51
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

És ebből hogy szűrted ezt le? :)

Te nem voltál eddig egy percig se biztosított, ha csak a suli volt mögötted. Egyetem alatt csak egészségügyi szolgáltatásra jogosult az ember, a biztosítási jogviszony kizárólag munkaviszonnyal szerezhető meg.

2019. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, beszámolnak 180 napot. De a fennmaradó 185 napot munkaviszonyban kell tölteni. Mivel nem dolgoztál, nem jár neked csed.
2019. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem jár CSED, csak diplomás GYED. Azt majd kormányablakban kell igényelni.
2019. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem jár, rosszul értelmeztem, ennyi, nem dől össze a világ. Nem intéztem még ilyet, nem kell mindent tudnom.

Azt nem említettem, hogy egyáltalán nem dolgoztam volna...

A GYED-del kapcsolatban pedig még mindig áll a kérdés. Kell hozzá az egyetemről igazolás vagy sem?

2019. febr. 23. 15:48
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Egyetemistaként hogy lehetsz ilyen kész pi. meleg málé?

Goggle első találata megadja minden kérdésedre a választ.

2019. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kell az igazolás, kormányablak ad egy hivatalos papírt amit az egyetemnek kell majd kitölteni. Leadod TO-n, majd értesítenek ha kész a papír és mehetsz vissza kormányablakba.
2019. febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!