Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Felmondhatnak vagy védve...

M.ani kérdése:

Felmondhatnak vagy védve vagyok (meddig)?

Figyelt kérdés
18 éve dolgozom a munkahelyemen, eljöttem szülni. A kislányom most 16 hónapos így gyeden vagyok. Határozott idejű szerződéssel ( amíg én vissza nem megyek) felvettek a helyemre egy illetőt. Most viszont a pénz miatt vissza kell mennem. Az első munkába állt napomon felmondhatnak-e ha úgy gondolnák, hogy az ideiglenes utódomat akarnák megtartani? Védve vagyok-e? Mennyi ideig? Ki tud-e túrni az utódom?

2019. márc. 10. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:

"És vajon megillet-e a felmondási védelem 2018-ban, ha vissza szeretnél menni dolgozni a 3 éves kor előtt?


A rossz hír az, hogy abszolút védelem már nincs, csak korlátozott védelem létezik 2012. július elseje óta: ha a gyermeked 3 éves kora előtt szeretnél újra dolgozni, s nem veszed igénybe a fizetés nélküli szabadságot (vagy a szülési szabadságot), a képességeddel vagy a munkáltatód működésével összefüggő okból megszüntethető a munkaviszonyod, ha a munkáltatónál a szerződésed szerinti munkavégzési helyen nincs az általad betöltött munkakörhöz szükséges képességnek, végzettségnek, gyakorlatnak megfelelő betöltetlen másik munkakör vagy az e munkakörben való foglalkoztatásra irányuló ajánlatot elutasítottad. Márpedig sajnos ez az eset igen gyakran előfordul, hiszen a régi munkaköröd valószínűleg nem vár üresen téged, azt pedig, hogy van-e másik üres munkakör, amit fel kéne ajánlania a munkáltatódnak, nem egyszerű megtudni."

2019. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos védve csak a fizetés nélküli szabadság idején vagy, amint munkába állsz megszűnik a védelem.
2019. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Míg munkába nem állsz. Ráadásul a védettség miatt-hála a 75%-os analfabetizmusnak-meg sem mondhatják hogy fel akarnak mondani. Ha meg felmondanak nem lesz munkaviszonyod, passzivvá válik a gyed is-ha visszamennél.
2019. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Azért nehéz egy 18 éve fennálló munkaviszony felmondását megindokolni úgy, hogy eddig nem volt gond Veled, a munkáddal, és miután újra felveszed a munkát, hirtelen nincsenek megelégedve Veled, de mondjuk a határozott idejű szerződéssel foglalkoztatott pedig marad.


Ez Nekem munkaügyi per-szagú... :)

2019. márc. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!