Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhesség alatti / szülés...

Terhesség alatti / szülés előtti utáni támogatások hogy működnek? Többi lennt

Figyelt kérdés

Elkezdtük a babaprojektet.

Jelenleg dolgozom, bruttó 300ezer ft os bérrel határozatlan szerződéssel.

Még próba idő alatt vagyok de nem sokáig.

Sokat olvasgattam a támogatásokról.

Kiváncsi vagyok a véleményetekre!

előző munkáimat nem számítom bele mert kevés volt és nem folyamatos.

A kérdésem az lenne ha pl egy fél éven belül sikerül a baba, kevés táppénzt illetve támogatást fogok kapni? Érdemesebb lenne minél később táppénzre menni? Mire számíthatok?



#terhesség #GYED #GYES #CSED #szülésitámogatás
2019. márc. 31. 04:33
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

1 eves munkaviszonynak meg kell lenni.


Terhesen:- El mehetsz terhesen tappenzre, ha olyan munkat vegzel, ami pl egeszsegugyileg rizikos lehet a babara, vagy te vagy rosszul, de vannak kalkulatorok neten, hogy mennyi netto tappenzt kapnal a brutto fizudbol, merlegelj.


- 91. Terhessegi napot betoltve nogyogyasz ad igazolast (csaladi adokedvezmeny es magzatpotlekhoz kell ez majd es mihamarabb ad be a navhoz, mert onnantol jar, a munkahelynek meg csak egy masolatot adnek, mert nekem is ugy kellett visszakunyeralnom, mert nem adtak le nekem es szaladgalhattam..)


Plusz, ha hazasok vagytok ehhez jon az elso hazasok kedvezmenye, akkortol mikortol osszehazasodtatok. Ezt a kettot visszamenoleg egy osszegben is lehet kerni, de ha hamar leadjatok az igenylest akkor havonta is.


Szuletes utan jar es akkor tudod elintezni, ha van a babanak taj kartyaja:

- egyszeri anyasagi tamogatas (mak)

- csed 6 honapig

- gyed

- gyes a gyerek 2 eves koratol


Csed es gyed igenylest lehet leadni egyben is, erre van kulon nyomtatvany, illetve a csed/gyed papirt a munkahelyen kell leadni.


Anyasagi tamogatas papirt maktol tudsz kerni, a tobbit ahova tartozol, kormanyablakba tudod kerni, kitolteni es ott is tudod leadni (kiveve a fent emlitett csed gyed papirt).

A munkahelynek lehet kelleni fog par dokog, de ha szolsz, hogy az adokedvezmenyeket kered ugy is mondjak milyen papirok kellenek. Az adokedvezmenyek igenylesehez neked kell menni a navba, ezeket kerik a kedvezmenyekhez:


-M30as papirok (te v a parod is igenybe vehetitek a kedvezmenyeket, attol fugg, melyikotokevel jartok jobban)

-hazassagi kivonat

- 91. Magzati napot betoltott igazolas

- csaladi potlekrol szolo igazolas (ha megszuletett a baba azt csak utana tudod igenyelni a csaladit a csed gyeddel)



Remelem azert erthetoen irtam le. Mi is most vagyunk ebben benne es osszevissza kaptunk mi is infot, ezert szivunk vele most is...

2019. márc. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm sokat segitett ez a sok infó
2019. márc. 31. 17:09
 3/3 anonim ***** válasza:
A lényeg szerintem kimaradt... 2éven bellül kell meg lennie 365 biztosított napnak! Táppénzre csak annyi időre mehetsz el amennyit az adott munkahelyen ledolgoztál. Ezekre figyelj! A szülés pillanatában biztosítottnak kell lenned! Szülés után állami 64 000 Ft anyasági támogatás jár, ez egyszeri összeg. A csed a pici 6 hós koráig jár. Ennek nincs maximuma, a bruttó fizud 70% az SZJA val csökkentve. Gyed 6-24 hós koráig jár a gyermek után, ez maximalizálva van, 156 450 Ft plusz az adókedvezmény. 2 éves kor után 25 650 Ft havonta. Erre nem lehet adókedvezményt igénybe venni. Ezeken fellül családi pótlék van, egy gyerekre havi 12 200 forint.
2019. ápr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!