Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire fontos az ideiglenes...

Mennyire fontos az ideiglenes lakcím/tartózkodási hely bejelentése terhesség/szülés/támogatások stb miatt? A születést követően a babának mi lesz a lakcíme?

Figyelt kérdés

Hát, elég bonyolult helyzetben vagyok, ezért is írom ki a kérdést, hátha van valaki, aki tud segíteni.


Tehát... Budapesten tartózkodom, viszont itt nincs bejelentett lakcímem, az álladó lakcímem 150 km-re van. 25 hetes terhes vagyok, eddig nem nagyon volt gond, hogy nincs bejelentett címem, csak 1-2 helyen mondták, hogy kellene, de ellátnak, mert terhes vagyok. 5 hónapja lesz nemsokára, hogy ide jöttünk lakni, ahol most élek. A lakás tulajdonosa nem magyar, nem is itt él (de most pont itt van még december 30-ig). Úgy volt, hogy máshová megyünk, de nagyon úgy néz ki, maradunk. Úgy tudom, a baba születése után a támogatásokhoz kell bejelentett cím, de nem tudom, hogy muszáj-e, hogy itt legyen, vagy elég az én állandó lakcímem. Azt sem, hogy a baba címe akkor pontosan mi is lesz. Ha ide bejelentkezem, akkor anélkül is ezt kapja, ha erre külön "nem kaptam engedélyt" a tulajdonostól? (aki természetesen tudja, hogy babát várok) A párom sem magyar, és neki a tartózkodási címe a főnökének a címe, de együtt lakunk. Nem tudom, hogy ha én nekem mindenképpen be kellene jelentkeznem ide, akkor neki maradhat-e a főnökének a címe? Gondolok itt arra, hogy intéznünk kell majd az apaságit is, és nem tudom, hogy ahhoz egy címen kell-e lennünk vagy sem. Valamint a tartózkodási hely bejelentéséhez előre ki kell tölteni a lapot vagy ott töltöm/töltik ki? Ha előre kitöltöm, akkor honnan lehet szerezni olyat? Azt hittem, le lehet tölteni, de nem találtam neten... A tulajdonosnak is velem kell jönni, vagy hogy megy ez? Lehet, hogy olyat kérdezek, ami amúgy egyértelmű másnak, de sajnos én nem értek ilyen dolgokhoz, mert korábban nem foglalkoztam semmi ilyesmivel, nem intéztem szinte semmit egyedül a terhesség előtt... Sajnos nincs is túl sok időm arra, hogy utána járjak a dolgoknak, mert a tulajdonos hamarosan elmegy, na meg ugye jön a karácsony, plusz karácsony előtt több orvoshoz is mennem kell. Próbáltam utána olvasni, de nem mindent találtam meg.


Ha van valaki, aki ért hozzá, az apasági nyilatkozattal kapcsolatban is megírhatja, mit kell csinálni, mert sok a megválaszolatlan kérdés számomra. Pl. azt akkor töltjük ki, amikor megyünk intézni? Nekünk kell magunknak, vagy kitöltik nekünk? Tolmács feltétlenül szükséges, ha az apa nem magyar, nem beszél magyarul és angolul sem? Családi állapotot igazoló papírt hol kell kérni? (Pl. ha rábízom valakire, hogy az otthoni polgármesteri hivatalból kérjenek nekem, az megfelel?) Ehhez kell valami, vagy csak bemegyek, hogy adjanak már egy olyan papírt? Van még valami, ami fontos vagy amire figyelni kell?


Meg egyébként nem baj, ha esetleg változna a címünk a bébi születése körül? Bár nem hiszem, hogy fog, de hátha...


2018. dec. 16. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak a kérdést olvastam el, ennyi időm nincs, amennyit írtál... 😊 A baba az édesanya állandó lakcímét kapja automatikusan, az ideiglenessel itt semmire sem mész. A támogatásokat kérd bankszámlára, ehhez sem kell cím. A védőnő ott lát el, ahol laksz, nem kell lakcímkártya, őt csak az érdekli, h könnyen elérje a babát majd, ha látogatni kell.
2018. dec. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

A babád lakcíme az lesz ahova te bevagy jelentve. De ebben az esetben célszerű lenne ha bejelentkeznél oda ahol laksz, mert minden a bejelentett lakcímre fog menni. Meg más okokból is fontos lenne.


Teljesen mindegy hogy a párod hova van bejelentve. Azt ebben az esetben nem veszik figyelembe.


Az apasági nyilatkozatot akkor töltöd ki igen amikor mentek az apukával együtt. Személyi kell és lakcím kártya. Nekünk csak 50 helyen alá kelett írni a papírokat és ennyi volt. Nem kell tolmács, másrészt ott leszel és eltudod te mondani a párodnak gondolom.

2018. dec. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha mégis atjelentkeznél oda ahol most laksz, akkor a tulaj beleegyezése kell hozza de nem kell, h személyesen veled menjen, elég csak az aláírása. Ezzel kapcsolatban mindent el tudsz intézni a kormanyablakban, ott kérhetsz hozza nyomtatványt amit a tulajjal alá kell iratni. Szerintem ha teheted, jelentkezz at.
2018. dec. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Apaságihoz kell még egy igazolás a terhessegedről amit a nőgyógyásztól tudsz kérni és nem kell hogy egy címen legyetek.

Ha be akarsz jelentkezni oda ahol most élsz akkor menj be a kormanyablakhoz ott adnak egy papírt amit a tulajnak ki kell töltenie utánna tudod intézni egyedül is nem kell hogy ő is veled menjen.

2018. dec. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!